banner346
banner19

Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması

Merkez Bankası, piyasalardaki hareketliliğe ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırıoynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır" denildi.

Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması
banner20
banner243

Denizli Haber - Piyasalarda hareketli bir gün yaşanıyor.  Dolar/TL 7,30, gram altın ise 485 lira seviyelerinde seyrediyor. Merkez Bankası da hareketliliğe ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  "Uygulamaya alınan mali ve parasal politikalar küresel salgın hastalığın Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin sınırlandırılmasında ve üretken kapasitenin korunmasında başarılı olmuştur. Son dönemde açıklanan veriler iktisadi toparlanmanın güç kazandığına işaret etmektedir. Bu bağlamda Ağustos başı itibariyle iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır.

Öte yandan, piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır."

Merkez Bankası, yaptığı açıklamada döviz ve altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın izlendiğini belirtti.

Merkez Bankası'nın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Uygulamaya alınan mali ve parasal politikalar küresel salgın hastalığın Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin sınırlandırılmasında ve üretken kapasitenin korunmasında başarılı olmuştur. Son dönemde açıklanan veriler iktisadi toparlanmanın güç kazandığına işaret etmektedir. Bu bağlamda Ağustos başı itibariyle iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır.

Öte yandan, piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı
oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır."

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 19:06

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER