banner317
banner19

Pamukkale Belediyespor Milli Takıma Oyuncu Gönderdi

Pamukkale Belediyespor Milli Takıma Oyuncu Gönderdi, denizli, haber, pamukkalehaber

Pamukkale Belediyespor Milli Takıma Oyuncu Gönderdi
banner20
banner243

Pamukkale Belediyespor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol takımının sporcusu Meryem Tan, Almanya’da düzenlenecek olan U 25 Avrupa Şampiyonası’nda milli takımla tanışacak. Kısa sürede milli takıma oyuncu gönderdiklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Meryem’in milli takıma davet edilmesi bizleri gururlandırdı” dedi.

Pamukkale Belediyespor Kulübü’nün tekerlekli sandalye basketbol takımının bayan sporcusu Meryem Tan, milli takım seçmelerinde 2 kez kampa davet edilmişti. İlk olarak U 15 Bayan Milli Takım’ın 25-31 Ocak’ta Yalova’daki kampına dahil olan genç sporcu, buradaki performansı ile dikkat çekerek 7-11 Mart’ta İstanbul’da yapılan kampa davet edilmişti. Burada da yeteneklerini sergileyen Meryem Tan, milli formaya bir adım daha yaklaştı. 17 yaşındaki başarılı sporcu Türkiye U 25 Tekerlekli Sandalye Bayan Basketbol Takımı’nda kendine yer buldu.

 

ALMANYA’YA GİDECEK

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’nun bu yıl ilk kez düzenleyeceği “Avrupa U 25 Tekerlekli Sandalye Avrupa Şampiyonası’nda Türk milli takımı da yer alacak. 18-28 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Erfurt şehrine bağlı Elxleben kasabasında yapılacak olan şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Hollanda, İngiltere ve İtalya U 25 Tekerlekli Sandalye Bayan Basketbol Takımları katılacak. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre bu şampiyonada mücadele edecek olan milli takımda Pamukkale Belediyespor’dan Meryem Tan da yer alacak. 12 kişilik aday kadroya davet edilen Tan, Nisan ayında yapılacak olan hazırlık kampından sonra Mayıs ayındaki Avrupa Şampiyonası’nda ilk kez milli takım forması giyecek. Kısa sürede milli takıma kadar yükselen Meryem Tan, ay-yıldızlı formayı giyecek olmanın heyecanını yaşıyor.

 

“MERYEM BİZLERİ GURULANDIRDI”

Pamukkale Belediye ve Pamukkale Belediyespor Kulüp Başkanı Hüseyin Gürlesin, kulübün ilk branşı olan tekerlekli sandalyede gelen çağrıdan dolayı memnun. “Meryem Tan’ın yükselişi bizleri gururlandırıyor” diyen Gürlesin, “Meryem bizim kulübümüzün ilk sporcuları arasında yer alıyor. Basketbol ile bizim kulübümüzde tanıştı. Yeteneğini sergileyen sporcumuz milli takım yetkililerin dikkatini çekti. Daha önce 2 kez milli takım seçmelerine çağrılan Meryem Tan, milli takıma girme başarısını gösterdi. Mayıs ayında Almanya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda Meryem Tan da görev alacak. Sporcumuzu başarısından dolayı kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14