Kuruluşu 2015 yılında tamamlanan merkezi Samsun’da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu 3. Olağan genel kurulu ve başkanlık seçimi yapıldı. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Kurucusu ve Genel Başkanı Ahmet Kabadayı olağan genel kurulda güven tazeleyerek yeniden genel başkanlık görevine seçildi. Federasyon yönetim kurulu listesinde Denizlili Medeni Kaştaş, Süleyman Altan, Ramazan Kan ve Tanju Gököz yer aldı. Medeni Kaştaş ve Ramazan Kan genel başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Denizli Haber - Genel Merkezi Samsun’da olan 2015 tarihinde kuruluşu tamamlanan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu 3. Olağan genel kurulu ve başkanlık seçimi yapıldı. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Kurucusu ve Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, yeniden göreve talip oldu. Yapılan seçimde kullanılan oyların tamamını alan Genel Başkan Ahmet Kabadayı, güven tazeleyerek yeniden genel başkanlığa seçildi. Genel Başkan Kabadayı’nın listesinde Denizlili Medeni Kaştaş, Süleyman Altan, Ramazan Kan ve Tanju Gököz yer aldı. Yapılan görev dağılımıyla Denizlili Ramazan Kan ve Medeni Kaştaş, genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu: Ahmet Kabadayı Genel Başkan. Sönmez Ekşi Genel Sekreter. Nuran Akgül Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Mustafa Genç Genel Başkan Yardımcısı. Hatice Aslan Kadın Kolları Başkanı. Senem Engin Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. Elif Aydın İletişim Başkanı. Ali İnanç Ülkü Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Kemal Hamurcu Yönetim Kurulu Üyesi, Hayrettin İnan Sayman, Ali Özlü Din İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Süleyman Altan Yönetim Kurulu Üyesi, Cavit Ölmez Yönetim Kurulu Üyesi, Mahmut Şimşek Genel Başkan Yardımcısı, Yakup Köse Genel Sekreter Yardımcısı, Yusuf Can Tanıtım ve Medya Başkanı, Adem Şimşek Genel Başkan Yardımcısı, Fevzi Tomas Yönetim Kurulu Üyesi, Suat Er Genel Başkan Yardımcısı, Nurettin Sefa Ensari Yönetim Kurulu Üyesi, Metin Yücel Kültür ve Turizm İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Kadir İlkay Kurşun Genel Başkan Yardımcısı, Adnan Yay Yönetim Kurulu Üyesi, Haydar Güney Yönetim Kurulu Üyesi, Selim Tekin Yönetim Kurulu Üyesi, Fikret Temel Yönetim Kurulu Üyesi, Ahmet Okan Kılıççıoğlu Sağlık İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Durukan Ekşi Disiplin Kurulu Başkanı ve İlyas Özbek Denetim Kurulu Başkanı.

WhatsApp Image 2022-11-01 at 15.06.44 (2)

HİÇBİR SİYASİ PARTİYLE BAĞIMIZ YOK

 PAÜ’de floroskopi cihazı günde 300 hastaya çekim yapabilecek  PAÜ’de floroskopi cihazı günde 300 hastaya çekim yapabilecek

Olağan genel kurullarını yoğun katılımla yaptıklarını, ilk yönetim kurulu toplantısında da federasyon yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımının yapıldığını anlatan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Kan, “Federasyonumuzun hiçbir siyasi parti ile organik bağı yoktur. Her siyasi partiye eşit mesafede duran bir sivil toplum kuruluşuyuz. Federasyonumuz Türkiye’nin ilk ve tek kardeşlik hareketidir. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu; din, dil, mezhep ayrılığı yapmaz, bölgesel farklılık gözetmez, 781 bin kilometre vatan toprağını parçalanamaz bir bütün olarak görür. Tüm etnik kökenleri, büyük Türkiye’yi oluşturan bir zenginlik kaynağı addeder. Biz, birlikte Türkiye’yiz. Cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her vatandaş bu ülkenin anayasal güvencesi altındadır. Bizler birlikte Türkiye olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz ve birlikte yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

WhatsApp Image 2022-11-01 at 15.06.44