Denizli Haber - Merkezefendi Belediyesi’nin üretici kadınlara destekleri devam ediyor. Girişimci kadınlara ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda destek olmak amacıyla hayata geçirilen ve geleneksel hale gelen ‘Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Üçüncü defa düzenlenen festivalde 250’yi aşkın stant bulunuyor ve üreten kadınlar ürünlerini satışa sunuyor.

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (23)

Etkinliğe, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Ayşe Sarıkaya, sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin temsilcileri, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (22)

"BİZLER SONUNA KADAR KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ"

Üreten, gelişen ve geliştiren belediye olduklarını ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivalimizin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Bu yola sizlerle beraber çıktık ve çok heyecanlıydık. Üreten kadınlarımız kendisini geliştirmeye devam ediyor. Bizde onlara yönelik festivaller, söyleşiler ve çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Girişimci kadınlarımızın birbirinden güzel ürünleri stantlarda yerlerini aldı, hepsi çok güzel. Tasarım alanında kadınlarımız harikalar yaratıyor. Kadınlarımızın el emeği ve alın terinin sergilendiği bu festival bizim için çok kıymetli. Üçüncü kez düzenlemiş olduğumuz festivalimizi 500 kadınımızla gerçekleştiriyoruz. Festivalimizi ikiye böldük 250 kadınımızı yılbaşı konseptinde, diğer 250 kadınımızı da Şubat ayında düzenleyeceğimiz festivalimizde yer verdik. Bir kadın başkan olarak projelerimizde ve etkinliklerimizde her zaman kadınlarımızın yanındayız“ diye konuştu.

Çocuklar yarıyıl tatilini keyif alarak geçiriyor Çocuklar yarıyıl tatilini keyif alarak geçiriyor

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (19)

"KADINLARIMIZ DİJİTAL ORTAMDA EL EMEKLERİNİ KOLAYCA SATABİLECEK"

Üreten kadınların ürünlerinin satılması ve tanıtımı konusunda her daim yanlarında olduğunu belirten Başkan Doğan, “Yaratıcı kadınlarımıza daha da fazla destek olmak amacıyla Merkezefendimize 'E-Ticaret'i taşıdık. Ülkemizin ve dünyamızın dijital ortamda yaygınlaştığı bu dönemde kadınlarımız 'E-Ticaret' üzerinden el emeklerini rahatlıkla satabilecekler. Üçüncü festivalimizin sonunda yaptığımız ve dönüşünü aldığımız güzel bir proje. Buradan bütün kadınlarımıza sesleniyorum. Festivalimize katılın veya katılmayın, esnaf olun veya olmayın Merkezefendimizin 'Merkezçarşısı' isimli 'E-Ticaret' sitemize üye olun. En azından bir giriş yapın, bakın ve kendinizi geliştirin. Bu kadınlarımızın içinden marka değeri yaratan ve ürünlerini markalaştıran, yol alan kadınlarımız olacak. Bizler üç yıldır ne olursa olsun her zaman kadınlarımızın yanındayız. Kadın mutluysa, kadın aydınlanıyorsa o toplum aydınlanır. Bu ülkenin kaderini kadınlar değiştirecek. Bugün festivalimize katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (11)

“KADINLARIN EMEKLERİ FESTİVALLERLE DAHA DA GÜZELLEŞİYOR”

Emeğin ve kadının olduğu festivallerin çok önemli olduğunu belirten Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Merkezefendi Belediye Başkanımıza üç yıldır bu güzel etkinliğe ev sahipliği yaptığı için çok teşekkür etmek istiyorum. Kadının emeğini öne çıkaran çok güzel işler yapıyoruz. Sadece kadının emeğini öne çıkarmak değil amaç. Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlık Türkiye'sinde sosyal ve kültürel alanda kadını güçlendirmek. Ama en önemlisi kadını temsil makamlarında ve karar verme makamlarına taşımak. Bizler bu nedenle sizlerin her zaman yol arkadaşı olarak ve önünü açan kişi olarak her zaman yanınızdayız. Üç günlük festivalin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Güçlenen kadın güçlü toplumu oluştursun” ifadelerini kullandı.

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (8)

“DÜNYADA HER ŞEY KADININ ESERİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Bu güzel etkinlikte bizlerle olan herkese teşekkür ediyorum. Biz biliyoruz ki dünyada her şey kadının eseri, biz biliyoruz ki kadın özgürleşmeden, biz biliyoruz ki kadın evden çıkmadan, kadın sokaklarda olmadan, kadın kendi geleceğini hazırlamadan aydınlık bir Türkiye'nin olması mümkün değil. Sizler önce kendinize güveneceksiniz. Bulunduğunuz ortamdan çıkarak kendi ayaklarınızın üstünde duracaksınız. Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan'ın yapmış olduğu etkinliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, girişimci kadınların stantlarını ziyaret etti.

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (6)

ÜNLÜ İSİM SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

‘Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali’nde Yemek Uzmanı ve Yazar Sahrap Soysal da söyleşi gerçekleştirdi. Denizli’nin yöresel yemekleri hakkında konuşan Soysal, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Çok değerli ve kıymetli bir festivalde sizlerle bir arada olmak bana enerji veriyor. Stantları dolaşarak kadınların yapmış olduğu el emeği ürünleri gördüm. Bu festivalin yapılmasında başta Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Sevenleriyle bir araya gelen Soysal, girişimci kadınların stantlarını da tek tek dolaştı.

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÜÇÜNCÜ KEZ MERKEZEFENDİ’DE BİR ARAYA GELDİ (3)

TABİP ODASI’NDAN KONFERANS

Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Tabip Odası arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan protokol çerçevesinde ‘Hepimiz Aynı Gemide Miyiz’ isimli konferans düzenlendi. Prof.Dr.Osman Özdel ilişkilerden evliliğe bağlanma konusunda, Uzman Dr. Şehabettin Çetin ise boşanma ve boşanamama konuları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.