Denizli Haber -  Bu yıl 87.’si düzenlenen Büyük Atatürk Koşusu, Denizli Gençlik Merkezi önünde başlayarak, İstiklal Caddesi, Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Gazi Bulvarı güzergahından koşularak Valilik önünde son buldu. Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde yapılan koşuya toplam 237 sporcu katıldı. İlginin büyük olduğu yarış renkli görüntülere sahne oldu.

.

İLMAN “MİLLİ VE MANEVİ DUYGULAR SPORLA PEKİŞİYOR”

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman; ‘’Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103. Yıl dönümü dolayısıyla, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de bu koşuyu gerçekleştirdik. 237 sporcunun yer aldığı geniş katılımlı bir organizasyon oldu. Aralık ayında böyle güzel bir atmosferde gençlerle biraraya gelmek ayrıca mutluluk veriyor. Denizli’de gençlerin, sporun birleştirici gücüyle birlikte milli ve manevi duygularla organizasyona katılmış olması da çok kıymetli.  Atatürk’ü anma vesilesiyle ilgi göstererek bu yarışa katılan tüm sporculara, antrenörlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.’’ dedi.

İŞTE İPİ GÖĞÜSLEYEN SPORCULAR

Nefes kesen yarışlar sonrasında Denizli Valiliği önünde düzenlenen ödül töreninde madalya alan sporcuların mutlulukları görülmeye değerdi. Küçük Kız kategorisinde Azra Selin Sert, Küçük Erkek kategorisinde Arda Gümüş, Yıldız Kız kategorisinde Yağmur Erkan, Yıldız Erkeklerde Ahmet Serdar Balta, Gençler Erkek kategorisinde Baran Yalçın ve Büyüklerde ise Burak Çağdaş altın madalyanın sahibi oldu. Dereceye giren sporculara madalyalarının yanısıra milli takım formalarını Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ile Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman takdim etti.

KÜÇÜKLER KIZ

1         Azra Selin Sert

2         Halime Barın

3         Ecrin Su Yakar

 

KÜÇÜKLER ERKEK

1         Arda Gümüş

2         Berat Metehan Batmaz

3         Halil Yıldız

 

YILDIZLAR KIZ

1        Yağmur Erkan

2        Seher Dündar

3        Ekin Kovan

 

Denizlili genç yetenek Beşiktaş'a transfer oldu Denizlili genç yetenek Beşiktaş'a transfer oldu

YILDIZLAR ERKEK

1        Ahmet Serdar Balta

2        Bedirhan Ünlü

3        Semih Kağan Batmaz

 

GENÇLER ERKEK

1        Baran Yalçın

2        Yunus Emre Ertuğrul

3        Halil Yakar

 

BÜYÜKLER ERKEK

1        Burak Çağdaş

2        Halit Sancak

3        Asım Güleryüz