Denizli Haber - Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projelerini Denizli’de gençlerle buluşturan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri değerlendirme toplantısında buluştu. Hizmet binasında gerçekleşen toplantıya İl Müdürü Ömer İlman ile spor hizmet müdürü, şube ve  ilçe müdürleri tam kadro katıldı.

AMATÖR SPOR HAFTASI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Her yıl 3 - 9 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası için kısa bir süre kaldı. Denizli Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize edeceği Amatör Spor Haftası boyunca yapılacak etkinlikler toplantıda masaya yatırıldı. Valilik önünden Büyükşehir Belediye binası önüne kadar yapılacak kortej yürüyüşü ile başlayacak olan hafta da sportif turnuva ve etkinlikler, Gençlik Merkezi özel programları, Gençlik Yürüyüşü gibi birçok etkinlik yer alacak.

YURT HİZMETLERİNDE DURMAK YOK

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Denizli’de bulunan 11 öğrenci yurdunda 12.390 üniversite öğrencisinin barınma, yemek, kredi ve burs hizmetlerini sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yurtlarda hizmetlerini 7/24 esasıyla devam ettiriyor. Yeni eğitim-öğretim döneminde başvuru yapan tüm öğrencilerin yerleşmesi kimsenin yedekte veya açıkta kalmadığı GSB Denizli Yurtlarında barınmanın yanı sıra öğrencilerin geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanması için akademik, sosyal ve kişisel gelişimlerini artırmaya yönelik kültür, sanat, eğitim ve sportif çalışmaların sürdüğü belirtildi.

İLMAN “GENÇLERİMİZİN İYİ YETİŞMESİ HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

Toplantıda gençliğe hizmet ediyor olmanın ekip olarak sorumluluğunu taşıdıklarını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu bilinçle yurt, gençlik ve spor hizmetleri ile toplumun en dinamik kesimi olan gençlere hizmet ediyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını; yılmadan, yorulmadan çalışmalara devam etmelerini istedi. “Gençler ülkemizin ve milletimizin geleceği ve umududur” diyen İlman, yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, çalışkan, üretken, her türlü bağımlılıktan uzak gençlerin yetişmesinin kurum olarak en temel görevleri olduğunu söyledi. İlman; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde her bir çalışanın bütünün bir parçası olduğunu; bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak bilgili, donanımlı ve özgüveni yüksek gençlerin yetişmesinde önemli bir rolü bulunduğunu sözlerine ekledi.