Denizli Haber - Birleşmişler Milletler tarafından 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilmesi üzerine tüm dünyada her yıl 10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanıyor.  İnsan hak ve özgürlerini güvence altına alan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 74’üncü yılını kutlayan Başkan Güngör “Bu beyannameye ilk imza atan ülkelerden biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  Bu kıymetli günde dil, din, cinsiyet, ırk ve renk ayrımı yapmadan her insanın eşit olduğu ve özel haklarının olduğunun vurgusunu yapmak isterim.  Ülkemizin gelişmişlik düzeyi, bilimsel ve teknolojik alanda yakaladığı başarılar kadar önemli olduğu gibi insan hakları ve demokrasi kültürünün gelişimiyle de oldukça önemli bir noktadır. Ülkemizde yaşayan insanların özgürlüğü anayasamızda değişmez kurallara bağlanarak, yasal güvence altına alınmıştır. Bu uğurda insan hakları standartlarının en üst düzeye getirilmesi amacıyla çok önemli projelere imza attık” dedi.

Milletvekili Şahin Tin’den, İsveç'te Kur'an yakma iznine sert tepki Milletvekili Şahin Tin’den, İsveç'te Kur'an yakma iznine sert tepki

Başkan Güngör mesajında “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın prensibini kendine ilke edinen Devletimiz, demokrasimizin daha ileri standartlara kavuşması ve tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde yararlanması için önemli reformları hayata geçirmeye devam ediyor. Bizler de bu uğurda canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Denizli’de insan hakları alanında tüm vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Tüm vatandaşlarımızın haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve daha iyi hayat standartlarına ulaşmaları için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bizler biliyoruz ki en büyük sevgi, insanlık sevgisidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nün tüm insanlığa, milletimize; barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.