banner19

81 İL, 19 ÜLKEDE AYNI ANDA

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

81 İL, 19 ÜLKEDE AYNI ANDA
banner20
banner243

Gazi Mustafa Kemal'in 16 Mayıs'ta İstanbul'dan çıkarak 19 Mayıs 1919 'da Samsun' a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelemizin 100. yılı nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncular Birliği Platformu işbirliği ile “DÜNYA ATABARI OYNUYOR “ adlı proje gerçekleştirilecek.

Söz konusu proje 81 il ve 19 yabancı ülkede 19 Mayıs 2019 saat 19:19 da eşzamanlı gerçekleşecek olup canlı yayın ile de dünyanın geri kalanına iletilecek ve yapılacak çekimlerin birleştirilmesi sonucu oluşacak videonun yıl boyunca sosyal medyada dönmesi sağlanacak.

Proje ayrıca bir rekor denemesi olarak da Guinness Rekorlar Kitabına girmeye aday.

Denizli'de Valilik organizosyonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğünde “15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında gerçekleşecek projeye katılımda yaş sınırlaması yok. Tüm Denizli halkı kamu kurum kuruluşları, sivil toplum oluşumları 100. Yıl coşkusunu yaşamak için oynamaya-izlemeye davet edildi.

Program 18:45’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak, protokol konuşmaları ile devam edecek. Saaatler 19:19’ u gösterdiğinde gösteriye başlanacak Öncelikle Atamıza ithaf edilen bir oyun olması nedeniyle Atabarı oyunu icra edilcek olup ardından Harmandalı Zeybeği sergilenecek. Etkinliğin bitişi de Geçlik marşı ile yapılacak. Etkinlik 19: 30’da bitmiş olacağı bildirildi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14