banner19

Atatürk’e Hakaret Eden Dağdaş İçin Karar Verildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde(TBMM) İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'e saldıran 10 Kasım için ‘Gülünç gün yine geldi’ diyen ve Atatürk’e hakaret eden Tarım Bakanlığı bürokratı Said Dağdaş’ın kamu görevinden ihraç edilmesi kararlaştırıldı.

Atatürk’e Hakaret Eden Dağdaş İçin Karar Verildi
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli’nin Acıpayam İlçesi, Dodurga Mahallesi nüfusuna kayıtlı, Ankara’da Orman Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olan Said Dağdaş isimli Devlet Memurunun 10 Kasım sebebiyle kendisine ait sosyal medya adresinden Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretler yağdıran ve onu “diktatörlük” ile suçlayan paylaşımlar yapan kişiyi Milletvekili Yasin Öztürk deşifre etmişti. Deşifrenin ardından Dağdaş’a yönelik tepkiler çığ gibi büyümüş ve bir çok vatandaş Said Dağdaş’tan şikayetçi olmuştu. Devlet Memuru olarak çalışan şahıs ilk olarak Atatürk ile ilgili paylaştığı hakaret içerikli paylaşımları ışık hızıyla kaldırmış ancak durum karşısında sinirlenen vatandaşların baskısıyla sosyal medya hesabını da kapatmıştı.

Milletvekili Öztürk konuyla ilgili şikayetçi olmuş ve TBMM’ye soru önergesi ile konunun araştırılmasını ve develet memuru olarak çalışan Dağdaş’ın görevden alınmasını talep etmişti. Vatandaşların ve Öztürk’ün ısrarı sonucu görevden alınan Dağdaş’a en büyük tepki ise kendi hemşerileri olan Acıpayamlı vatandaşlardan gelmişti.

İHRACI İSTENDİ

Bakanlık tarafından 14 Kasım 2019'da açığa alınan skandal bürokrat, kendisini eleştiren ve soru önergesi veren İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk'ün Meclis'teki odasını basıp, saldırı girişiminde de bulunmuştu. Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı raporda Dağdaş'ın ihracı istendi. Bürokrat Atatürk'e hakaret ettiği sözleri Meclis'te dile getiren ve konuyla ilgili soru önergesi veren İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'e TBMM'de saldırı girişiminde de bulundu. Polis tarafından gözaltına alınan Dağdaş'ın Meclis'e girişi yasaklandı ve serbest bırakıldı, hakkında da soruşturma açıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 16:59

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 4 hafta Önce

İsabetli bir karar olmuş.hainler.

hasan demir
hasan demir - 4 hafta Önce

Yeni işi çoktan hazırdır.

Tc Vatan
Tc Vatan - 4 hafta Önce

Akp nin kudurmuş köpekleri hesap günü yaklaşıyor merak etmeyin

cengo
cengo - 4 hafta Önce

badem bıyıgına sıctıgım

Zeki sen
Zeki sen - 3 hafta Önce

Iyi olmuş belki açıklanır.Zeki.

Kenan Erdoğan
Kenan Erdoğan - 3 hafta Önce

Yurdum insanını şöyle tahlil ederiz, Atatürk'e kim dil uzatıp bir şekilde değil hakaret eleştiri bile getirse bilin ki o kişi, HAİN,ONURSUZ,ŞEREFSİZ,KANSIZ VE SATILMIŞTIR, O KİŞİ DEVLET KADROLARINDA GÖREVLİ İSE O KİŞİ DİREK İŞBİRLİKÇİDİR ONDAN BİR BOK OLMAZ

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14