banner346
banner19

Aydoğan “Trafo yapacak başka yer mi yok?”

Denizli'de Atalar Mahallesinde bulunan Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulunda bulunan anaokulu bahçesine yapılmak istenen trafoya bir tepki de Eğitim İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan'dan geldi. Aydoğan, trafo yapılacak başka alanın bulunmamasına tepki göstererek yanlışın düzeltilmesini istedi.

Aydoğan “Trafo yapacak başka yer mi yok?”
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli'de Pamukkale ilçesine bağlı Atalar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulunda bulunan anaokulu bahçesine trafo yapılacak. Dün temelinin atıldığı trafo bugün yerleştirildi. Anaokulu velileri ile vatandaşların büyük tepki gösterdiği olaya bir tepki de Eğitim İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan'dan geldi. Bölgede inceleme yapan Aydoğan, yanlıştan dönüşmesini istedi.

Aydoğan, "Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu sehrin merkezinde sınırlı düzeyde okul bahçesine sahip Denizli’mizin köklü eğitim kurumlarından biridir. Anaokulu öğrencilerimizin oyun alanına bu trafonun yapılması vicdansızlıktır. Yüksek gerilimin, radyasyonun içinde çocuklarımız nasıl eğitim görecekler? Bu okulda görev yapan öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre okullarımızda birtakım önlemler alırken bu trafonun yapılması büyük bir çelişki oluşturmaktadır. İmar planlarındaki aksaklıkları ve mevzuat boşluklarını okullarımızın lehine düzenlemesi gereken kurumlar da bu fırsatçılığa ortak olmuşlardır. Okul bahçelerimizin imar ve tapu-kadastro sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 21:40

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER