banner346
banner19

Bağ: 'Amacımız Karşılıklı Hayırlı İşler Yaparak Şehrimize Katkı Sunmak'

Eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet çalışmalarını etkin bir şekilde gerçekleştirebilmesi için önerilerde bulunmak, Pamukkale Üniversitesi'nin gelişimine katkı sağlamak, kamu ve özel sektör kuruluşları…

Bağ: 'Amacımız Karşılıklı Hayırlı İşler Yaparak Şehrimize Katkı Sunmak'
banner20
banner243

Denizli’deki kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda, hedefe giden yolda karşılıklı diyaloğun önemli bir araç olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Amacımız karşılıklı hayırlı işler yaparak şehrimize katkı sunmak” dedi.

Üniversite-sanayi-şehir bütünleşmesi ve iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla kurulan Pamukkale Üniversitesi Danışma Kurulu toplantısının ilki Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan’ın Pamukkale Üniversitesi hakkındaki sunumu ile başladı. Sunumun ardından toplantı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Katılım sağlayan kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerine teşekkürlerini ileten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, toplantının hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Görüşlerinizi Önemsiyoruz

Konuşmasında iş birliğinin önemine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, karşılıklı destekle hedeflenen başarıya ulaşacaklarını belirtti.

Fikir alışverişi noktasında öneri ve görüşlere açık olduklarının altını çizen Rektör Bağ, şöyle konuştu: “Biz daha çok sizlerin görüşlerini almak istiyoruz. Kurumumuz dışarıdan nasıl görünüyor? Üniversitemizden beklentileriniz nelerdir? Hedeflerimiz neler olmalı? Bu anlamda sizlerin görüşlerini ve varsa çözüm önerilerinizi önemsiyoruz. Umarım bundan sonra bizler yönetim olarak sizlerle toplantılar yaparak değerli görüş ve katkılarınızı alarak

kurumumuzu daha iyi noktalara taşıma hususunda başarılı oluruz. Başlamak çok önemli ama bunun devamını getirmek çok daha önemli.”

Amacımız Şehrimize, Ülkemize Hizmet

Etkin bir yapıyla şehre katkı sunmak istediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, herkesin amacının ortak olduğuna değindi. Rektör Bağ, “Kavramlarımız üniversite-sanayi işbirliği, üniversite-toplum bütünleşmesi. Öncelikle sanayinin üniversiteden beklentisi nedir, bu beklentileri üniversitenin karşılayabilme durumu nedir ve bunun netleştirilmesi. Üniversitemizin toplumla, Milli Eğitim Müdürlüğü ile, ilimizdeki diğer kurum, kuruluş ve STK’lar ile iş birliği içinde olması gerekiyor. Hedeflenen durum bu. Bu hedef doğrultusunda bundan sonra bu yapıyı etkin bir şekilde de çalıştırmak istiyoruz. Hepimiz aynı amaçlar doğrultusunda bu görevleri icra ediyoruz. Amacımız karşılıklı hayırlı işler yaparak şehrimize, ülkemize katkı sunmak.” sözlerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın konuşmasının ardından toplantı Kalite Yönetimi ve Veri Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkez (KAVDEM) Müdürü Prof. Dr. Diler Aslan’ın‘‘Pamukkale Üniversitesi Kalite Güvence Sistemi’’ konulu sunumuyla devam etti. Toplantıya katılan üyelerin fikir ve önerilerini sunduğu, karşılıklı çözüm önerilerinin dile getirildiği ve verimli geçen PAÜ Danışma Kurulu Toplantısı’nda iş birliğindeki püf noktalar masaya yatırıldı. Son olarak, belirli periyotlarla toplantıların devam etmesi kararlaştırıldı.

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Valiliği Proje Merkezi Genel Sekreteri Murat Urhan, Baro Başkan Yardımcısı Mustafa Yıkar, Yükseköğretim Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Ünal, Mimarlar Odası temsilcisi Mehmet Dinçer, Denizli Ticaret Odası temsilcisi Mesut Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Bayram Gökhan Çakırlı, TEİAŞ Bölge Müdür Yardımcısı Musa Çetler, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Enis Serter, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, TÜİK İl Müdürü Ali İhsan Yücedağ, İŞKUR Müdür Yardımcısı Ali Daşçı,Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Taş, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Samet Tunay Gündüz katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER