banner346
banner19

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR / PAMUKKALEHABER / DENİZLİ HABER

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
banner20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Binali Yıldırım açıklama yapıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, saat 19.05'te başlayan ve basına kapalı gerçekleştirilen toplantı yaklaşık olarak 3,5 saat sürdü.

 

Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Ak Parti Genel Başkanı  ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel  Başkanı Devlet Bahçeli ile 2 saat 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmişti.

 

"Kısa vadede sistemin doğurduğu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için küçük ölçekli bir anayasa çalışması yapmak için birlikte çalışma yapacağız, Yeni anayasa için başlatılan süreci devam ettirme kararı almış bulunuyoruz.

 

Toplantıda 20 Temmiz'daki OHAL kararı ile ilgili uygulamaları göden geçirdik. Uygulamada herhangi bir sorun ortaya çıkmadı. Vatandaşlarımız akşamları da demokrasi nöbetlerini tutmaya devam ediyor. Memnuniyetle şunu görüyoruz ki toplumu oluşturan bütün vatandaşlarımız bu nöbetleri sürdürmektedir.

 

Anayasamızın 120. maddesi gereğince OHAL yetkisini dayanaram ilk KHK'yi yayınladık.

 

Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı tam anlamıyla İçişleri Bakanlığı'na bağlandı. Kararname yayınlanacak.

 

İstanbul ve Ankara'da şehitler anıtı yapılacak. Boğaziçi Köprüsü'nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesine karar verilmiştir."

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 02:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14