banner346
banner19

Başkan Demirdak; “Tatlıcılarımız bu yıl tatsız”

Denizli Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Abdurrahman Demirdak, Ramazan Bayramı boyunca 81 ilin tamamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle tatlı siparişlerinin yüzde 70 oranında düştüğünü belirtti. Başkan Demirdak; “Tatlıcılarımız bu yıl tatsız” dedi.

Başkan Demirdak; “Tatlıcılarımız bu yıl tatsız”

Korona virüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı’nda 81 ilin tamamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Pandemi sürecinde zor zamanlar yaşayan ve umudu bayramda olan tatlıcılar ise sokağa çıkma kısıtlaması kararı ile birlikte tatlı- baklava siparişlerinde düşüş yaşadı. Denizli Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Abdurrahman Demirdak konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Demirdak; “Pandemiden önceki yıllarda, eski bayramlara nazaran bu yıl tatlı siparişlerinde yüzde 70 civarında düşüş var. Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması nedeniyle tatlıcılarımız bu yıl tatsız. Denizli’de pasta, tatlı ve dondurma satışı yapan 160 civarında üyemiz var. Esnafımızın Ramazan ayı sürecinde de işleri oldukça durgundu. Esnafımız son derece zor durumda. Bütün umutlarını bayrama bağlamışlardı. Esnafımız bu zorlu süreçte elinden geldiğince ayakta kalmaya çalışıyor. Tatlıcıların asıl çalışma zamanları bayramlardır. Ancak bu yıl salgın tedbirleri kapsamında hayal ettikleri gibi olmadı” dedi.


“DONDURMACILAR UMUDUNU YAZA BAĞLADI”
Başkan Demirdak açıklamalarının devamında şunları da aktardı: “Özellikle oturma düzeni olan işletmeler daha da zor durumdalar. Sadece paket servis olarak çalışmalarına devam edebiliyorlar. Bu süreçte ayakta duramayan bazı işletmeler ne yazık ki kapandı. En kısa zamanda normale dönmeyi diliyoruz. Dondurmacılar da umutlarını yaz aylarına bağladılar. Umarız bir an önce bu pandemiden kurtuluruz. Umudumuzu yitirmeyelim.”


“ESNAFIMIZ DESTEK BEKLİYOR”
Esnafların taleplerini de dile getiren Başkan Demirdak; “Esnafımızın talebi vergi ve kira konularında destek olunması. İşçisi olan esnaflarımızdan bazılar devletten destek aldı. Ancak alamayanlar zor durumda. Yanımızda çalışan elemanları işten çıkarmıyorsak, devlette bizlere destek olmalı” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 12:52

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER