banner346
banner19

Başkan Mazbatasını Aldı

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Başkan Mazbatasını Aldı
banner20
banner243

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” çerçevesinde Cumhuriyetimizin demokrasiyle güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla yapılan İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı seçimlerinde başkan seçilen öğrenci Kamil Kurt mazbatasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan aldı.

Geçtiğimiz günlerde büyük çekişmelere sahne olan başkanlık seçimlerinde en çok oy alarak seçilen Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Kamil Kurt mazbatasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan alarak görevine başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü makam odasında gerçekleştirilen mazbata törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Okul Müdürü Hayrullah Akgün ve Öğrenci Kamil Kurt katıldı.

Öğrencilerin eğitim-öğretiminin yanında geleceğe hazırlanmasında bu tür projelerin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi", Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 2004 yılında uygulamaya konuldu. Bu proje ile; çocuklarımıza ve gençlerimize çoğulculuk ve katılımcılık konularında farkındalık ve beceri kazandırmak; farklı düşünce ve inançlar ile bireylerin hak ve özgürlüklerine saygı duymalarını sağlamak; seçme seçilme, oy kullanma gibi demokratik değer, tutum ve becerileri kazandırmak; okullarımızda ve toplumumuzda demokrasi kültürü ve bilincini geliştirmek hedeflenmektedir. Öğrencimiz Kamil Kurt’a  il öğrenci meclisi başkanlarından oluşan Türkiye Öğrenci Meclisi başkanlığı seçimlerinde başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından il öğrenci meclis başkanına mazbatasını verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER