banner346
banner19

Başkan Sarı “Somut adımlar şart”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nda yeni tip koronavirüsün yayılmasını engellemek için somut tedbirlerin alınması yönünde kararları değerlendiren MAKSİAD Başkanı SARI,  Her geçen gün çemberin daraldığını, sanayicinin sürekli olarak eksik personel ile tam kapasite üretim gerçekleştiremediğini ve bir an önce ciddi adımlar atılması gerektiğini belirtti.

Başkan Sarı “Somut adımlar şart”
banner20
banner243

Denizli Haber - Makina Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Sarı, Mart ayında ülkemize gelen Korona Virüsünün ilk dönemlerinde dikkat edilen tedbirlerin uygulanmasının ardından,  virüsün yayılım hızının azaldığını fakat daha sonra toplumda oluşan rehavetin virüsün tekrar yukarı yönde ivme kazanmasına sebep olduğunu dile getirdi. İnsanların topluluklar halinde bir araya gelmesiyle hız kazanan salgına karşı daha tedbirli olunması ve önlemler alınması çağrısı yaptı. Bu önlemlerin başında da sokağa çıkma yasağı olduğunu belirten SARI, bu gibi tedbirlerin bir an önce alınmaması halinde sanayimizin her geçen gün daha da derin yaralar almasının sonraki dönemlerde etkisinin çok büyük olacağını vurguladı.

Kış aylarının gelişi nedeniyle insanların daha yoğun olarak kapalı alanlarda bulunması ve sosyal mesafenin ihlali ile yayılımını artıran hastalığın, ekonomimizin belli taşlarından olan Makina Sanayisinin de etkilediğini ve virüsün uzun dönem ülkemizde kalması halinde iş adamlarını zor durumda bırakacağını sözlerine ekledi. Yetkililerden bir an önce sokağa çıkma yasağının getirilmesi talebinde bulunan SARI, belli bir dönem üretimi sıfıra indirmek zordur fakat sonrasında oluşacak büyük kayıpları ortadan kaldırmak için büyük bir adımdır. Böyle tedbirlerle bu günlerin üstesinden gelerek özlem duyduğumuz güzel günlerimize dönmek yegane hedefimizdir ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 19:08

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER