banner346
banner19

Bayramda Pamukkale kapalı!

Korona virüs tedbirleri kapsamında 81 ilin tamamında Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma kısıtlaması olacak. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şen, Beyaz Cennet Pamukkale’nin ve Pamukkale’deki otellerin bayramda ziyaretçilere kapalı olacağını söyledi.

Bayramda Pamukkale kapalı!

Türkiye’de 81 ilde korona virüs tedbirleri Ramazan Bayramı’nda da uygulanacak. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olacak. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Pandeminin turizmcilere etkisinden söz eden Başkan Şen; “2020 yılına başlarken çok büyük umutlarımız vardı. Turizm sektörünün Türkiye’de çok iyi olmasını bekliyorduk. Ziyaretçi rekorlarını kırmayı bekliyorduk. Maalesef tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgınla beraber tüm hizmet sektörleri neredeyse hiç iş yapamaz duruma geldi. Bu sektörlerin başında da turizm geliyor” dedi.


“GEÇEN YILKİ CİRONUN YÜZDE 50’SİNİ YAPABİLİRSEK BÜYÜK BAŞARI OLACAK”
Bayramda Beyaz Cennet’in ziyaretçilere kapalı olduğunu belirten Başkan Şen sözlerine şöyle devam etti: “Geçen yıllarda verdiğimiz röportajlarda genelde Pamukkale’nin bayramlarda yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını söylerdik. Ama bu yıl ne yazık ki Pamukkale’deki otellerimizin neredeyse tamamı kapalı durumda. Ama artık bayramdan sonraya açılmak için yavaş yavaş hazırlıklarımızı yapıyoruz. Özellikle uluslar arası uçuşların açılmasıyla beraber Pamukkale’nin de hareketlenmesini bekliyoruz. Bundan sonraki dönemde geçen yıl yaptığımız ciroların yüzde 50’sini yapabilirsek bizler için büyük başarı olacak. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 15:49

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER