banner19

Bildirmeyene para cezası uygulanacak! Son Gün 30 Nisan

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Bildirmeyene para cezası uygulanacak! Son Gün 30 Nisan
banner20
banner10

Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerinin bildirilmesi konusunda uyarıda bulundu. Nisan sonuna kadar cetvellerini siteme girmeyenlere bin 294 TL. idari para cezası uygulanacağı duyuruldu.

Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp’in yaptığı açıklamada; “Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmeler, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. Maddesi gereği bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerini her yılın ilk dört ayı içerisinde bildirmeleri gerekmektedir.

Buna göre söz konusu işletmeler https://sanayisicil.sanayi.gov.tr internet adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak 2018 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini, 30 Nisan 2019 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Süresi içerisinde cetvellerini sisteme girmeyen işletmeler hakkında 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 9. Maddesi gereği, 1.294,00 (Bin iki yüz doksan dört ) TL İdari Para Cezası uygulanacaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün 444 6 100 nolu telefon hattından alınabilir.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14