banner346
banner19

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!  “Ek Tedbirler Yolda”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, Sağlık Bakanlığımızın da adımlarıyla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız." dedi. Erdoğan, Kanal İstanbul'la ilgili de konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!  “Ek Tedbirler Yolda”
banner20
banner243

Denizli Haber - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı. Erdoğan, koronavirüs salgınında artan vakalarla ilgili alınan tedbirlere ilişkin soruya verdiği yanıtta, ek tedbirlerin alınacağının mesajını verdi. Erdoğan, "Sağlık Bakanlığımızın da adımlarıyla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız" dedi.

Kanal İstanbul'la ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Kanal İstanbul projesiyle ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel. Bunlar var. Şu an itibarıyla bizim yatırımlarımızda durma söz konusu değil. Projenin mimari, teknik boyutları hazır" diye konuştu.

VATANDAŞLARA 'KORONAVİRÜS' UYARISI

Erdoğan'ın açıklamaları:

Bilim Kurulu her türlü çalışmayı yürütüyor. Burada vatandaşlarımızın hassasiyeti önemli. Birçok tedbir açıklamamıza rağmen vatandaşlarımızın kapalı mekanlarda dikkat etmediği, sigara içmeye varıncaya kadar bunları yaptıklarını görüyoruz. Maske takmadıklarını görüyoruz. Buna dikkat edilmediği sürece bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor. Biz, Sağlık Bakanlığımızın da adımlarıyla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız. Fiziki altyapı olarak sıkıntımız yok. Şu anda aşı konusu gündemde. Aşıyla alakalı olarak da kendi faaliyetlerimiz ilerliyor. Bu arada, Rusya, Çin, Almanya çalışmalar ilerliyor. Aşı ithalatı konusunda Rusya ve Çin'le görüşmeler sürüyor.

VARLIK FONU TOPLANTISI

Varlık Fonu'nun resmen başkanı benim. Bizim daha önce belli periyotlarla aldığımız kararlar bundan sonraki süreçte de devam ediyor. Bunda fevkalade durum yok. Varlık Fonu'nu küresel anlamda çok daha farklı bir yere oturtmak istiyoruz. Katar Emiri'nin ziyareti atılan bu adımlardan birisidir. Attığımız imzalarla 11 anlaşma imzalandı. Bunların içinde bazı firmaların kendi hisselerini satışlarından tutun da farklı ülkelerdeki şirketlerin hisselerini satın almaya kadar adımlar var.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI: YERLİ VE KÜRESEL YOĞUN TALEP VAR

Kanal İstanbul projesiyle ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel. Bunlar var. Şu an itibarıyla bizim yatırımlarımızda durma söz konusu değil. Projenin mimari, teknik boyutları hazır. Ulaştırma Bakanlığımız ve Çevre ve Şehicilik Bakanlığımızla birlikte proje yürütülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 16:41

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER