banner346
banner19

Denizli Çözüm Koleji Bilim Fuarı ve Şenliği Düzenledi

Denizli Çözüm Koleji, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Bilim Fuarı etkinliği gerçekleştirdi.

Denizli Çözüm Koleji Bilim Fuarı ve Şenliği Düzenledi

Denizli Haber - Katılımın yoğun olduğu şenlikte,  öğrencilerin robotik kodlama dersinde yaptıkları robotlar sergilendi, 3 boyutlu teknolojiyi içeren stant büyük beğeni topladı.

Eğitim ve öğretimde teknolojiyi etkin kullanan Denizli Çözüm Koleji, 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında  Bilim Fuarı ve Şenliği etkinliği düzenledi. Yoğun katılımın olduğu şenliğin açılış kurdelasını Denizli Çözüm Koleji Kurucuları İsmail Kıyak, Gökhan Aydın, Okul Müdürü Engin Çobanoğlu ve Eğitim Koordinatörü Ömer Sağdıç birlikte kesti. Etkinlikte gelişen teknoloji ve bilimle ilgili hem öğrencilere hem de velililere bilgiler aktarıldı, uygulamalı çalışmalar yapıldı.

ROBOTLAR SERGİLENDİ

Birçok standın açıldığı bilim fuarında; ‘Maker Faire’ etkinliği kapsamında öğrencilerin robotik kodlama derslerinde yaptıkları robotlar sergilenirken, üç boyutlu yazıcıların çalışma prensipleri, 3 boyutlu kalem ve teknolojileri konusunda da bilgiler verildi.

“TEKNOLOJİYİ TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN BİR NESİL İÇİN ÇÖZÜMÜMÜZ VAR”

Denizli Çözüm Koleji Kurucu Ortaklarından İsmail Kıyak, okul olarak teknolojiyi en etkin şekilde kullandıklarını belirterek, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığımız bu haftada bizlerde öğrencilerimize, ülkemizin yarınları olacak çocuklarımız için ‘bilim fuarı ve şenliği’ düzenledik. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz büyük ilgi gösterdi. Eğitim kurumumuz bilimin ışığında çalışmalar yapmaya, öğrencilerimiz için teknolojiyi etkin kullanmaya her zaman devam edecek. Özellikle robotik kodlama eğitimimiz kapsamında Bilim Teknolojileri ve Robotik Kodlama  öğretmenimiz Özgür Mert danışmanlığında TEKNOFEST başta olmak üzere yarışmalara katılan eğitim kurumumuz bu alanda en kapsamlı eğitimi öğrencilere sunmaya devam ediyor. Şenliğimizde 3 boyutlu teknolojiyi içeren standımız öne çıktı. Burada öğrencilerimiz 3 boyutlu kalem, 3 boyutlu yazıcıyla hayal güçlerini kullanarak üretim imkanı bulacaklar. Standımızda atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

Açıkçası teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil için çözümümüz var.  Denizli Çözüm Koleji olarak üretmeye, düşünmeye devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin ve yarınlarımız olan gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER