banner346
banner19

Denizli kışa hazır mı? Vali Karahan Yanıtladı

Kış mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi, vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri, can ve mal güvenliğinin korunması ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacıyla düzenlenen ‘Kış Dönemi İl Trafik Güvenliği Toplantısı’ Vali Hasan Karahan başkanlığında yapıldı.

Denizli kışa hazır mı? Vali Karahan Yanıtladı

Denizli Haber - Denizli’de kış mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi, vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri, can ve mal güvenliğinin korunması ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacıyla ‘Kış Dönemi İl Trafik Güvenliği Toplantısı’ yapıldı. Valilik’te düzenlenen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 27. Şube Şefi Sait Arıduman, İl Jandarma Komutanlığı ile Trafik Şube Müdürlüğü görevlileri ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Toplantı sonunda yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Olumsuz hava koşulları nedeniyle kapanan yolların trafiğe açılması için sorumlu tüm kurum ve kuruluşlar kendileri yönünden alınması gereken tedbirleri ivedilikle alıp, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması için çalışma yapan ekiplerin talepleri öncelikli olarak değerlendirilecektir. Trafik yol kullanıcılarının herhangi bir kazaya karışması veya yol güzergahında mahsur kalması durumunda, 112 Acil Servis, AFAD ekipleri, İtfaiye Müdürlükleri, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve özel şahıslara ait kurtarma araçları yardıma çağrılmak suretiyle kazaya karışan veya yolda mahsur kalan vatandaşlarımızın en yakın dinlenme tesislerine veya yerleşim birimlerine sevk işlemlerini yerine getirilecektir. Kar yağışının yoğun olması ve güzergahta toplu taşıma araçlarının mahsur kalması durumunda en yakın İlçe Kaymakamlıkları ve Belediyelerce her türlü yardım yapılacaktır. 112 Acil Çağrı Merkezi’nde görevli personel kar şehirler arası Karayollarının kapanması durumunda komşu il ve ilçelere gerekli bilgilendirmeyi yapıp, karayolu elverişli hale gelinceye kadar araçların uygun yerlerde bekletilmesini sağlanacak ve trafik alternatif güzergahlara yönlendirilecektir. Diğer kurum ve kuruluşlarımız ise kendilerinden talep olması durumunda görevlilerimize yardımcı olacaklardır.” Trafik Denetleme Şube Müdürü Mithat Tüzüner’in, katılımcılara yapmış olduğu sunumlarla toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 17:34

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER