banner346
banner19

Denizli Leblebisi Ankara’da Tanıtıldı

Denizli Ticaret Borsası Ankara’da düzenlenen 12. Ege İlleri Tanıtım Günleri etkinliğine katılarak “Coğrafi İşaretli Denizli Leblebisini” tanıttı. Ankara Altınpark Expo Center’de 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri boyunca 4 gün süren etkinliklerde Ege illerinin tarihi, kültürü, turizmi, mutfak zenginlikleri ve yöresel lezzetleri binlerce kişiye ulaştı.

Denizli Leblebisi Ankara’da Tanıtıldı
banner20
banner243

Denizli Haber - Ege Tanıtım Günleri’nin Ankara'da faaliyet gösteren Denizli, Aydın, Kütahya, Manisa, Uşak, İzmir, Muğla ve Afyonkarahisar'da kurulu vakıf ve derneklerin bir araya gelerek kurduğu Egem Platformu tarafından düzenlendiğini belirten Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili etkinlik dolaysıyla Egem Platformuna teşekkürlerini sunarken şunlara değindi:

Böyle bir etkinliği düzenleyerek bölgemizdeki lezzetleri, bölgemizin tarihini, kültürünü Ankaralılar ile buluşturan Egem Platformu’na teşekkür ediyorum. Bu yıl 12.si düzenlenen etkinlikle birlikte binlerce kişi açmış olduğumuz stantlarımızı gezdi. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız fuarı ziyaret ederek bizi yalnız bırakmadı. Biz de Denizli Ticaret Borsası olarak coğrafi işaretli leblebimizin tanıtımı için stant açtık, ziyaretçilere leblebi ikramında bulunduk. Bilindiği üzere Denizli leblebi üretiminde ilk sırada yer alıyor. Leblebi üretiminin %80’i ilimizde gerçekleşiyor. 250 leblebi imalathanesinde yılda yaklaşık 50 bin ton leblebi üretiliyor. Üstelik sadece sarı leblebi yok, 40’tan fazla çeşidi var. Leblebi ilimiz ve üyelerimiz için değerli bir ürün ve bu ürünün tanıtım çalışmalarına devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 12:49

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14