banner346
banner19

Denizli Turizminde Dijital Çağ Başlıyor

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2022 yılı itibari ile "Turizmde Destinasyon Yönetimi" "Şehrimi Mobil Uygulamayla Keşfediyorum" "Dernek Kamu Elele Projelerle Birlikte" projeleri ile tüm kurum ve kuruluşlar, STK’ler arasında büyük bir uyum ve koordinasyonu sağlayarak turizme katkı sağlayacak ve dijitalleşmeye yön verecek üç önemli projeye imza attı.

Denizli Turizminde Dijital Çağ Başlıyor

Denizli Haber - Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün "Turizmde Destinasyon Yönetimi" projesi ve ortağı olduğu Dernek Kamu Elele Projelerle Birlikteprojesi Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın Aydın, Denizli ve Muğla’da uyguladığı Teknik Destek Programları kapsamında başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı.

GEKA’nın Denizli Yatırım Destek Ofisinde gerçekleştirilen sözleşme imza törenine GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turan Veli Akyol, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün, proje sorumlusu Ayten Boz, Bozkurt Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Yetkilileri; Munir Enbatan, Akif Bayar, Muarrem Sarı ve GEKA proje uzmanı Emrah Balkan katıldı.

“Turizmde Destinasyon Yönetimi” projesi kapsamında turizm sektöründe rol oynayan önemli tüm paydaşlardan ve 19 ilçe belediyesinden toplam 60 kişiye “turizm destinasyonu, turizmde pazarlama, turizmde yeni trendler nedir, turizm destinasyon noktaları nasıl geliştirilebilir.” konularında eğitim ve danışmanlık sağlanacak olupproje ile turizmin geliştirilmesine ile ilgili yeni yol haritası oluşturulması planlanmaktadır. “Dernek Kamu Elele Projelerle Birlikte” projesi ile tüm kurum ve kuruluşlar, STK’ler ile büyük bir uyum içerinde yol almak hedeflenmekte.

Denizli ilinin turizm potansiyellerinin geliştirilmesi, destinasyon çeşitliliğinin artırılması, turizmin dört mevsime yayılması, ilimizin turizm potansiyellerinin tanınırlığı ve bilinirliliğinin artırılması, turizmde sürdürülebilirliğin sağlanması, bilinen turistik mekanları ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yeni alternatif ziyaret alanları oluşturulması ve bunun sonucu ile de yerli ve yabancı turistlerin konaklamalı ziyaretlerinin artırılması başlıca hedeflerimizdir.

Turizm alanında faaliyet gösteren tüm aktörlerin sağlanacak olan eğitim ve danışmanlık hizmeti ile mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi ve dolayısıyla da ilimizdeki turizminin sürdürülebilir bir anlayışla çeşitlendirilmesi, iyileştirilmesi ve sezonun tüm yıla yayılmasının sağlanması amaçlanmaktadır. İlimizdeki bulunan turizm değerlerinin geliştirilerek sektörde tanıtımının daha nitelikli halde yapılması ilimizin turizmdeki pazar payını artırarak marka değeri oluşturmasına katkı sunacaktır.

"Dernek Kamu Elele Projelerle Birlikte" projesi ile kültür ve turizme katkı sunacak yerel aktörlerden biri olan STK'lerin proje hazırlama ve hibe kaynaklarından yararlanma kapasitelerini arttırmak, turizm ve kültür alanında gerçekleştireceği faaliyetleri daha nitelikli hale getirilebilmek amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde olmak, ihtiyaçları yerinde ve doğru saptamak, uygun hibe kaynaklarını bölgemize kazandırmak, nitelikli ve kabul edilme potansiyeli yüksek projeler hazırlamak amaçlanmıştır.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜREÇLERİNDE TURİZM ALANINDA İYİ UYGULAMALARIN GELİŞTİRİLMESİNİN YOLU AÇILIYOR

Dijital dönüşüm süreçlerinde turizm alanında iyi uygulamaların geliştirilmesine katkı sunmak amacıyla Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olduğu “Şehrimi Mobil Uygulamayla Keşfediyorum” projesi açılış programı Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. Proje açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Temel, proje eğitmenleri ile öğretmenler katıldı.

Denizli İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile geliştirilen teknik destek kapsamındaki projede ilimizin bölge ve ülke ekonomisine katkısının artırılmasını hedeflemekte. "Şehrimi Mobil Uygulamayla Keşfediyorum Projesi" kapsamında, mobil cihaz uygulaması geliştirme eğitimi verilmesi sağlanacak. Bu kapsamda projeye başvuru yaparak programlama bilgisine göre seçilen 23 öğretmene verilecek olan Flutter Programlama Dili eğitimi ile Android cihazlardan ücretsiz olarak indirilip kullanılabilecek bir uygulama geliştirilecektir. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen mobil cihaz uygulamasına Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan; ilimizin tarihi, coğrafi ve kültürel ögelerini barındıran, turizm destinasyonlarının metin ve görselleri eklenecektir. Daha sonra hazırlanan uygulama daha sonra Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne devredilecektir.

GEKA tarafından desteklenen bu üç önemli projemizin de ilimiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 10:00

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER