banner346
banner19

Denizli’de araba fiyatına kurbanlık

Denizli hayvan pazarında iki dananın fiyatları dudak uçuklattı. Ağrı’nın Tutak ilçesinde Giyasettin Peker tarafından yonca ve arpa ile beslenen ve 920 kiloya ulaşan Şampiyon adı verilen kurbanlık danalar Denizli’de 23 bin liraya satışa çıkarıldı.

Denizli’de araba fiyatına kurbanlık
banner20
banner243

Denizli’de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Eskihisar Mahallesindeki Hayvan Pazarı, bayrama 4 gün kala hareketlenmeye devam ediyor. Akşam 11’e kadar açık olan pazarda kıran kırana pazarlıklar sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde sürerken, Türkiye’nin dört bir yanından gelen büyük ve küçükbaş hayvanlar sahiplerini arıyor. Dişi ve erkek olmak üzere yaklaşık 42 bin hayvanın satışa çıkarıldığı pazarda dikkati en çok çekenler ise adları Şampiyon olan danalar oldu.

Ağrı’nın Tutak ilçesinde yaşayan Giyasettin Peker tarafından arpa ve yonca ile beslenen danaların 920 kilo geldiği öğrenildi. 1 tona yaklaşan kilolarıyla dikkat çeken Şampiyon danalardan Denizli’ye 4 adet getirildi. Peker, “Gözüm gibi baktığım hayvanlarımı görenler bir daha bakıyor. 920 kilo geliyorlar. Fiyatları da 23 bin lira. Bakanı çok ama alıcısı çıkmadı. Şimdiye kadar getirdiğimiz hayvanlarından 50 adet sattık. Bayrama kadar şampiyonları da satmayı hedefliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 14:07

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER