banner317
banner19

Denizli’de 'Doğa Ve Hayvan Polisi' projesi hayata geçirildi

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, göreve başladı.

Denizli’de 'Doğa Ve Hayvan Polisi' projesi hayata geçirildi
banner20
banner243

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek ve bu konuda duyarlılığa artırmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü kurulması sonrasında Denizli Emniyeti harekete geçti. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği kurularak hizmet vermeye başladı.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği Ekipleri tarafından çevre ve doğaya karşı işlenen suçlarla mücadelenin yanı sıra, kötü davranılan, işkence gören, aç susuz bırakılan hayvanların yeniden sahiplendirilmesi veya koruma altına alınması amacıyla hayvanlara gerekli el koyma işlemini yaparak ilgili kurum ve kuruluşlara teslim edileceği ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünce  “Hayvan Durum İzleme (HAYDİ)” uygulaması geliştirilmiş, Apple Store ve Play Store üzerinden cep telefonlarına indirilebilir hale getirildi.  Cep telefonuna indirilen HAYDİ uygulamasını T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini yazarak gelen doğrulama kodu ile giriş yapan duyarlı vatandaşlarımızdan gelecek ihbarlar en kısa sürede değerlendirilecek ve sorumlular hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 11:10

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14