banner19

Denizlililer İle Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nu Andık

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

banner243

Denizli’nin efsane Valisi Recep Yazıcıoğlu, aramızdan ayrılalı tam 16 yıl oldu. Ama Türkiye onu halen, cesur söylemleri ve efsaneye yönetim şekliyle hatırlıyor.

Recep Yazıcıoğlu’nu Türkiye “Süper Vali” olarak tanıyordu. Halen aynı sıfatla hafızalardaki yerini koruyor. Bundan 16 yıl önce 2 Eylül 2003’te Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucunda olaydan 2 gün sonra bitkisel hayata girdi. 8 Eylül 2003’te de hayatını kaybetti. Bizde pamukkalehaber.com olarak Denizlililere Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu’nu sorduk.

RECEP YAZICIOĞLU KİMDİR?

2 Haziran 1948’de Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğan Recep Yazıcıoğlu, yüksek öğrenimini Ankara Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1975 yılında askerliğini Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda asteğmen olarak yaptıktan sonra, 1968 yılında, Aydın Maiyet Memuru olarak göreve başladı. 1971-1984 yılları arasında sırasıyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca, Akçakoca kaymakamlıkları görevinde bulundu. 1971-1984 yılları arasında, sırasıyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca, Akçakoca ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu. 1984 yılında Tokat Valiliği’ne atandı. Daha sonra, 14 Ağustos 1989’da Aydın Valisi olarak göreve başladı. 19 Ağustos 1991 tarihinde Erzincan Valiliği’ne atandı ve bu görevinden sonra, 26 Eylül 1999’da da Merkez Valiliği’ne getirildi. Evli, üç çocuk ve bir torun sahibi olan Recep Yazıcıoğlu, zaman zaman yaptığı sistem eleştirileriyle ve aykırı görüşleriyle dikkat çekti. Son olarak Denizli Valiliği görevinde bulunan Yazıcıoğlu, 2 Eylül 2003’de Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakınlarında trafik kazası geçirdi. Ankara İbn Sina Hastanesi’ne yatırılan Yazıcıoğlu, kazadan iki gün sonra bitkisel hayata girdi. Türk halkının yakından tanıdığı ve çok sevdiği Vali Recep Yazıcıoğlu, 8 Eylül 2003’de Ankara İbn Sina hastanesi’nde vefat etti. Cenazesi bir gün sonra, Söke’de defnedildi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
MeralSöylev
MeralSöylev - 6 ay Önce

ikicisiyok TekRecepYazcıoğlu mekanı cennet olsun

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14