banner346
banner19

Denizli’nin en yaşlısıydı.. 3 Padişah 12 Cumhurbaşkanı Gördü

Denizli’de 3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı gören 114 yaşındaki Zübeyde Atsan, hayatını kaybetti. Tavas’a bağlı Nikfer Mahallesinde yaşayan Atsan, bir süredir yaşlılığa bağlı rahatsızlıktan dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhuriyetin tanığı, Denizli’nin en yaşlı kişisi olan Atsan, saat 14’te kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Denizli’nin en yaşlısıydı.. 3 Padişah 12 Cumhurbaşkanı Gördü
banner20
banner243

Edinilen bilgiye göre Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Nikfer Mahallesinde yaşayan 1906 doğumlu Zübeyde Atsan, hayatını kaybetti. Yaşlılığa bağlı hastalıktan dolayı son dönemde rahatsızlanan Atsan, Denizli’de özel bir hastanede tedavi görüyordu. 5 çocuk ve 20 torun sahibi olan 114 yaşındaki kadın, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Atsan, bugün saat 14’te kılınan cenaze namazının ardından Nikfer Mahalle Mezarlığında toprağa verildi.


ÖMRÜNE CUMHURİYETİ, OSMANLIYI VE İHTİLALLERİ SIĞDIRDI
Osmanlı Devletinin son döneminde dünyaya gelen 3 padişah görüp Cumhuriyetin kurulmasına tanıklık eden Atsan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten günümüze kadar 12 cumhurbaşkanı gördü. Anadolu’nun düşman tarafından işgalinin en önemli tanıkları arasında yer alan Atsan, 3 padişah ve 12 cumhurbaşkanının yanı sıra 1. Ve 2. Dünya Savaşlarını, Kore Savaşını, 1960 ve 1980 darbelerini, Kıbrıs Barış Harekatını, 99 krizini gören ender kişilerden birisiydi. Atsan’ın son yerel seçimlerin de en yaşlı seçmeni olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 14:07

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
nisa yuksel
nisa yuksel - 1 yıl Önce

ya baya yaşlı ama valla dinç duruyo teyzemiz.Allah rahmet eylesiin

kimse kimse
kimse kimse - 1 yıl Önce

benim büyük dedem 2016 da öldü 106 yaşındaydı

SIRADAKİ HABER