banner19

Denizli’nin köklü firması ceza yedi!

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Denizli’nin köklü firması ceza yedi!
banner20
banner10

Denizli’nin en büyük şirketleri arasında yer alan Abalıoğlu YemSoya ve Tekstil Sanayi A.Ş., Rekabet Kurulu’nun piliç eti üretiminde faaliyet gösteren firmalara yönelik yaptığı denetimde ceza gören 10 firma arasında yer aldı.

Rekabet Kurulu, piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri Derneği hakkında yürüttüğü soruşturma sonuçlandı.4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 10 firmaya idari para cezası verilirken 9 firmaya ise para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi.

FİRMALAR ARASINDA DENİZLİLİ VAR

Rekabet Kurulu tarafından cezai yaptırıma çarptırılan firmalar arasında Türkiye’nin tanınmış firmaları yer alıyor. Ceza alan 10 firma arasında en dikkat çekeni ise Denizli’nin en büyük şirketleri arasında yer alan geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Abalıoğlu’nun hayatını kaybettiği Abalıoğlu Holding’e bağlı Abalıoğlu YemSoya ve Tekstil Sanayi A.Ş. oldu. Denizlili şirket merkezi İzmir’de olan Lezita firmasıyla beyaz et sektöründe hizmet veriyor. Kuruldan yapılan açıklama şu şekilde:

Abalıoğlu YemSoya ve Tekstil Sanayi A.Ş., Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş., Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Paz. San. ve Tic. A.Ş., CP Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş., EgeTav Ege Tarım Hayvancılık Yat. Tic. ve San. A.Ş., Er Piliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. A.Ş., Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş., Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. Tic. A.Ş. Şenpiliç Gıda San. A.Ş. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğinin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine, dolayısıyla adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine, Ak Piliç Tic. Ltd. Şti., As Tavukçuluk Tarım İşl. San. ve Tic. Ltd. Şti., Bakpiliç Entegre Tavukçuluk A.Ş., Bupiliç Entegre Gıda San. Tic. A.Ş., Garip Tavukçuluk Gıda ve Yem San Tic. A.Ş., Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş., Pilyem Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Şahin Tavukçuluk Yem Gıda İnşaat San. ve Tic. A.Ş., Tad Piliç Fenni Yem San. ve Tic. Ltd. Şti., Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri San. ve Tic. A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal etmediklerine, dolayısıyla adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi"

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14