banner19

Denizli’nin Marketler Zincirine Bir Yıl Koruma Kararı

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Denizli’nin Marketler Zincirine Bir Yıl Koruma Kararı
banner20
banner10

Denizlili Market Devine 1 Yıl Koruma Denizli’nin market devlerinden birisi olan ve daha önce 5 ay geçici konkordato koruması altına giren Erşafak’ın kesin mühlet talebi mahkemeden olumlu döndü. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, Erşafak’a 1 yıl süre ile kesin mühlet kararı hakkı tanıdı.

Denizli’nin market zincirlerinden olan Erşafak için Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi önemli bir karar daha aldı. Daha önce 3 ay ve ardından 2 ay olmak üzere toplamda 5 ay geçici süreyle konkordato alan Erşafak’ın kesin mühlet karar talebini de mahkeme karara bağladı. Market devinin alacakları, öz sermayesi, malları ve borçları ile konkordato sürecinde atanan komiserlerin raporunu göz önünde bulunduran mahkeme Erşafak’a 27 Şubat 2019’dan başlamak üzere 1 yıl kesin mühlet kararı hakkı tanıdı. Geçici Komiser Heyet olarak görevlendirilen isimlerin görev ve yetkilerinin kesin mühlet süresince aynen devamına hükmedildi.

ŞAFAK MANDIRAYA’DA KORUMA

 Daha önce yine Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi Şafak Mandıra Besicilik LTD. ŞTİ’ye de 5 ay geçici süreli konkordato hakkı tanımıştı. Firmanın kesin mühlet kararı için mahkemede görülen dava karara bağlandı. Firmanın alacakları, borçları ve mevcut durumu göz önünde bulunduran mahkeme 27 Şubat 2019’dan başlamak üzere 1 yıl kesin mühlet kararı hakkı tanıdı. Geçici Komser Heyet olarak görevlendirilen isimlerin görev ve yetkilerinin kesin mühlet süresince aynen devamına hükmedildi. Kaynak:Denizli Muhabir

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner11