banner346
banner19

DSO AB Bilgi Merkezinden Avrupa Gençlik Yılı Tenis Turnuvası

Denizli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Gençlik Yılı çerçevesinde Pamukkale Tenis Kulübü iş birliği ile “Gençler Arası Tenis Turnuvası” düzenlendi. 28 Mayıs 2022 tarihinde Pamukkale Tenis Kulübünde gerçekleşen turnuvaya 14-18 yaş arası gençler katıldı.

DSO AB Bilgi Merkezinden Avrupa Gençlik Yılı Tenis Turnuvası

Denizli Haber - Turnuvanın açılışını Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cillov ve Pamukkale Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Ozansoy yaptı. Cillov konuşmasında, Avrupa Gençlik yılı çerçevesinde gerçekleşen etkinlikte hem Avrupa Gününü hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak amacıyla ve sporun birleştirici gücü vesilesiyle gençler ile bir araya gelindiğini aktardı.  Gençlerin hem ülkemizin geleceği hem de Türkiye-AB sürecindeki rolüne değinen Cillov, önyargıların ortadan kalkması, kültürel diyalogların gelişmesi ve neticesinde uluslararası iş birliklerinin artması adına gençlerimizin çabasının önemini vurguladı.

Pamukkale Tenis Kulübü Başkanı Kadir Ozansoy ise konuşmasında gençleri spora yönlendirmeyi ve bu sayede, sağlıklı ve başarılı bireyler olmalarına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.  Etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kura çekiminin ardından maçlara başlayan gençler kıyasıya mücadele ettiler. Turnuvanın galibi Ege Mocan olurken ikinci ise Hüseyin Canbaz oldu. Kazananlara kupaları ve madalyaları düzenlenen kupa töreni ile verildi. Törenin ardından tüm katılımcılar kokteylde bir araya geldiler. Pamukkale Üniversitesinden Erasmus programı ile Türkiye’ye gelen Avrupalı öğrencilerin de katıldığı etkinlik, Avrupa Gençlik Yılı sohbetleri ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 10:55

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER