banner19

Ekpen Tekstil Kariyer Günlerinde

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Ekpen Tekstil Kariyer Günlerinde
banner20
banner243

DOSTEK Koleji’nin  “Benim Mesleğim Mutlu Geleceğim” kapsamında düzenledikleri seminere katılan Ekpen Tekstil Tasarım Merkezi tasarımcılarından Pınar ARABACI ve Nigan GÜLDEN, 9. Sınıf öğrencilerine deneyimlerini aktardılar.

Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde tasarımcılar genç nesillere ilham olmak için kendi kariyer yolculuklarını anlattılar. İyi bir tasarımcı olmak için yola nerden başlamaları gerektiği konusunda öğrencilere bilgiler verdiler. Grafik ve tasarım alanındaki teknik detayların önemini vurguladılar ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Seminerin ardından DOSTEK Koleji öğretmenleri ve öğrencileri, Ekpen Tekstil Tasarım Merkezi tasarımcılarına teşekkürlerini sunarak ve plaketlerini takdim etti.

Tasarımcılar böyle bir organizasyonda yer aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek,  “Öğrenciler tanımadıkları mesleklere yönelemiyorlar. O yüzden mesleklerini tanımaları çok önemli. Geleceklerinin temellerini attığı bu yaşlarda gençlere rol model olabilmek çok kıymetli bir deneyim. Okul ve sanayi iş birliğiyle bu tarz organizasyonlarda gençlerle buluşmak, mesleki teorik bilgilerin iş yaşamlarında çok işe yarayacağını anlatmak gençlerin eğitim hayatlarına da çok büyük motivasyon sağlıyor. Bu inançla genç nesillerle birlikte olmaktan her zaman çok büyük mutluluk duyuyoruz. Gençler bizim geleceğimiz.” dediler.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14