banner317
banner19

EVLİ BİR KADINA BUNLARI SÖYLEMEYİN!

İşte evli bir kadına sorulmaması gereken sorular…

EVLİ BİR KADINA BUNLARI SÖYLEMEYİN!
banner20
banner243

 

Evlendikten sonra etrafınızdaki herkesin hakkınızda merak ettiği sorular değişir. İşte evli bir kadına sorulmaması gereken sorular…

 

"Ne zaman çocuk yapacaksın?"

Annenizden arkadaşlarınıza, müdürünüzden komşularınıza kadar herkesin en çok merak ettiği şeydir sizin anne olmanız. Çünkü toplumda genel inanç, evlenen herkesin çocuk sahibi olmak zorunda olduğu şeklindedir. Olur da bir gün bir çocuk dünyaya getirirseniz, arkadan gelecek ikinci soru: "Ee ikinci ne zaman geliyor?" Siz çocuklarla bir futbol takımı kurana kadar bu sorular gidebilir; takmamayı öğrenmelisiniz.

 

"Evlilik seni değiştirmiş"

Nasıl değiştirmiş olabilir? Evliliği bir sihirli değnek olarak görenlerden duyabileceğiniz bir soru bu. "Parmağıma taktığım yüzük bana gerçek benliğimi ortaya çıkarmak için fırsat verdi" diyerek eğlenmeyi deneyin.

 

"Evlilik nasıl gidiyor?"

Anında verilecek kısa ve net cevap: "İyi". Daha ötesi olamaz. Evliliğe bütün dünyanın anlamını yüklemek bir saçmalık. Bu, bir insanla yaşanan ilişki neticede. İyi de gidebilir kötü de... Ama bu durum kimseyi ilgilendirmez.

 

"Soyadın ne oldu şimdi?"

Evlenince nüfusu, kütüğü, bir de ismi değiştirmenin; doğduktan sonra edindiğinizden başka bir kimliğe geçmenin 'normal' algılandığı bir dünyada hemen sorulur bu soru. Oysa kendi soyadınızı kullanmaya devam edip, zorunlu olarak eşinizin soyadını resmi işlemler için sona ekleme yolunu seçmiş olabilirsiniz.

 

"Kayınvalidenle aran nasıl?"

Bu soru genelde anne baba ve kardeşler tarafından sorulur. Renk vermeyen bir ifadeyle "çok iyi" demek her zaman işe yarar. Ne de olsa kayınvalidenize karşı kötü hisleriniz bile olsa kendi ailenizi dolduruşa getirmeye gerek yok.

 

"Ben hiç evlenmeyeceğim"

Artık bu yola girmiş birine, "Evlilik çok kötü bir şey olduğu için evlenmeyeceğim" demek gerçekten sinir bozucu. Karşı atak olarak, "Şimdiki aklım olsaydı hiç bekar kalmazdım" demeye ne dersiniz?

 

 

 

"Sen evlisin, anlayamazsın"

Sanki evli bir kadın hiç hayatında bekarlık yaşamadı, hiç kimseyle flört etmedi...

 

 

 

 

"Evliliği tavsiye ediyor musun?"

En klişe sorulardan biri budur. Bu soru, beraberinde bir ilişki değerlendirmesi getirir. Uzun bir konuya girmek ve kendi ilişkinizi anlatmak zorunda kalabilirsiniz. Oysa herkesin özel durumu farklıdır. Yaşayıp görürsünüz...

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14