banner346
banner19

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Antalya'da

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Antalya'da
banner20
banner243

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri dünya çapında önemli bir yere sahip olan Antalya’daki Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ne teknik gezi düzenledi.

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri Antalya Belek’te bulunan,  dünya çapında sporcu sağlığı, performansı ve sporcu rehabilitasyon hizmetlerinde önemli bir yeri bulunan Gloria Sports Arena’ya teknik gezi düzenledi.

Gloria Sports Arena’nın bünyesinde bulunan Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ne gerçekleştirilen teknik gezi kapsamında sporcu fizyoterapisti olarak çalışan ve aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doktora Programı öğrencisi olan Uzman Fizyoterapist Seher Ay, merkezde yürütülen faaliyetleri ve sporcu rehabilitasyonunda uyguladıkları cihazları ve yöntemleri anlattı. Uzman Fizyoterapist Ay, gelecekte spor fizyoterapisti olmak isteyen öğrencilere kendi deneyimlerini aktardı.

Öğrencilere kariyer planlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunan Uzm. Fizyoterapist Ay, merkezin fiziki ve teknik imkanlarını da öğrencilerle paylaşarak profesyonel sporculara ve takımlara hizmet veren, bünyesinde Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ni bulundurması sebebiyle dünyada ikinci, Avrupa’da ve Türkiye’de birinci sırada yer alan tesisin 2018 yılında uluslararası standartları ve yüksek kalitesi ile FIMS’in (Uluslararası Spor Hekimliği Federasyonu) dünyadaki 27. yetkin tesisi olarak “Collaborating Centres of Sports Medicine” akreditasyonuna sahip olduğunu belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER