banner346
banner19

Görevden alınan memurlara ne olacak?

Görevden alınan memurlara ne olacak?

Görevden alınan memurlara ne olacak?
banner20
banner243

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, örgütte yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olan ve görevden alınan memurlarla ilgili olarak atılabilecek adımları açıkladı.

Başbakan Yardımcısı, görevden alınan memurlara ne olacağını açıkladı

Canikli, "Evet, bizim de öncelikle üzerinde durduğumuz konu mağduriyetler. Bu insanların önemli bir bölümü geçimlerini kamudan sağlıyor. Aileleri, masum çocukları var. Örgütün yönetici kademesinde ya da üyesi olduğu tespit edilenleri tasfiye edeceğiz. Yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olanlar da önemli görevlerde kalmayacak ama hayatlarını idame ettirebilmeleri için bir mekanizma kurmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

'DÜZ MEMURLUK VERİLEBİLİR'

Bunun için detayların netleşmediğini belirten Canikli, "Kamuda düz memur gibi alt görevde oluşturulacak özel bir kadroyla pasifize edebiliriz. Zarar veremeyecekleri başka bir kadroya yönlendirebiliriz ya da bulundukları görev çok tehlike arz etmiyorsa bir kısmı kalabilir. Düşünün beş yaşında masum bir çocuk var... Babasının ihanetini ona ödetmememiz gerekiyor" diye konuştu.

'ERDOĞAN BU KESİMİ BİRÇOK KEZ UYARMIŞTI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bu kesimi 'Tabanı ibadet' diyerek tarif etmişti. Erdoğan bir çok kez örgüt sempatizanlarına uyarıda bulunup, bu yanlıştan dönmeleri noktasında çağrıda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14