banner346
banner19

İçişleri Bakanlığı genelge yayımladı! Pazar yerleri ile ilgili önemli karar

Korona virüsün ülkemizde görülmesinin ardından semt pazarları için getirilen bazı kısıtlama ve yasaklarda değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliği içişleri Bakanlığı yazılı bir açıklama ile duyurdu.

İçişleri Bakanlığı genelge yayımladı! Pazar yerleri ile ilgili önemli karar

Buna göre Mahalle/Semt Pazarları;

1)İl, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazar yerlerinde giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışına getirilen kısıtlama kaldırıldı.

2) Pazar yerlerinde anılan malzemelerin satışını yapacak pazarcı esnafı daha önceki yayımlanan genelgelerle mevcut pazar yerleri için getirilen her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında en az 3 metre mesafe olması şartı, pazarcı esnafının ağız ve burnunu kapatacak şekilde maske kullanması tedbirleri başta olmak üzere belirlenen tüm kurallara uyacak.

Bu kapsamda; valilikler ve kaymakamlıklar il, ilçe ve beldelerde mahalle/semt pazar yerlerinde 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü sabah 09.00 itibariyle giyim, oyuncak, çiçek, fide, züccaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışının yapılabilmesi için Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca gerekli kararları alacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 22:57

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER