banner346
banner19

“İnsaf et, israf etme!”

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Ekmek israfını önlemek amacıyla  önemli bir projeye daha imza attı. Ülkü Ocakları “İnsaf et, israf etme” sloganıyla il merkezi ve ilçelerde çok sayıda bayat ekmek  noktası oluşturdu.

“İnsaf et, israf etme!”
banner20
banner243

Denizli Haber - Projeyle,  İl merkezi ve ilçelerde oluşturulan  bayat ekmek kutuları ile kilolarca ekmeğin  çöpe atılmasının  önüne geçiliyor. İl merkezi ve ilçelerde duyarlı vatandaşlar, bayat ekmeklerini çöpe atmak yerine farklı noktalarda bulunan bayat ekmek kutularına bırakıyor.

Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, Bayat Ekmek Kutusu projesine önem verdiklerini belirterek,    "Ekmek israfı günümüzün en önemli sorunlarından biri.   Ülkü Ocakları olarak  ekmek israfının önüne geçmek   amacıyla İl  merkezi ve ilçelerde çok sayıda bayat ekmek kutuları oluşturduk. Bu sayede merkez ve ilçelerde ihtiyaçtan fazla alınan ancak bayatladığı için tüketilemeyen ekmeklerin çöpe atılmasının önüne geçmek istiyoruz.  Halkımızdan bayat ekmeklerini, oluşturduğumuz kutulara bırakmalarını rica ediyoruz. Merkez ve  ilçelerde oluşturduğumuz bayat ekmek kutularında toplanan ekmekleri biz de ekiplerimiz tarafından toplayarak sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 15:35

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER