banner304
banner19

İŞKUR’DAN İŞSİZLERE ALTIN BİLEZİK

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

İŞKUR’DAN İŞSİZLERE ALTIN BİLEZİK
banner20
banner243

Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü ve Çal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği el sanatları kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi. Törende kursiyerlerin birbirinden güzel el emeği göz nuru çalışmaları da katılımcıların beğenisine sunuldu.

45 günlük Kadın Giysileri Dikim Elemanı Kursu’yla 29 kursiyer, 19 gün süren Tel Kırma Nakışçısı Kursu ile de 14 kursiyer meslek sahibi oldu. Program kapsamında, kurs süresince Kadın Giysileri Dikim Kursu’na katılanlara 30 TL, Tel Kırma Nakışçısı kursiyerlerine ise 35 TL günlük cep harçlığı verildi. Böylece İŞKUR katılımcılara 48 bin 675 TL destek sağlamış oldu.

Hem meslek sahibi olan hem de günlük ihtiyaçları İŞKUR tarafından karşılanan kursiyerler iş hayatına hazırlanırken kurs süresince yaptıkları el emekleriyle büyük beğeni topladı. Altın bileziklerini takan kursiyerlere mesleklerinde istihdam edilmeleri için de destek verecek olan İŞKUR, 2019 yılında Çal ilçesinde 133 kişiye meslek sahibi yaptı. Yürütülen kurs programları için de toplamda 91 bin 148 TL ödenek sağladı.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14