banner19

İstiklal Marşımız, Bugün De Milletin Ortak Sesi Ve Ortak Vicdanıdır

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

İstiklal Marşımız, Bugün De Milletin Ortak Sesi Ve Ortak Vicdanıdır
banner20
banner243

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Keçeci, istiklal marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle yayınladığı mesajda: “Kurtuluş Savaşı'nda vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti'nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır. İstiklal Marşı, milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir. Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan istiklal marşımızın, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98'inci yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Türk milletinin istiklal mücadelesinin ölümsüz destanı olan İstiklal Marşımız, bugün de milletin ortak sesi ve ortak vicdanıdır.”

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımız’ın kabul edilişinin yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, aziz şehitleri minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14