banner19

JANDARMA'DAN "KEMERİN SES GETİRSİN" UYGULAMASI

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

JANDARMA'DAN "KEMERİN SES GETİRSİN"  UYGULAMASI
banner20

2019 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelebilecek trafik kazalarının en aza indirilmesi ve kazalarda yaşanan Can kayıplarının ve yaralanmaların önüne geçilebilmesi maksadıyla İçişleri Bakanlığınca hayatı korumak için.. "Kemerin ses getirsin" kampanyası başlatıldı.

 Bu kapsamda Denizli İl Jandarma Komutanlığı trafik timlerince sorumluluk bölgesindeki denetimler en üst seviyeye çıkarıldı.

 "Kemerin ses getirsin" kampanyası doğrultusunda Tavas yol arama noktasında da İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve trafik timleri tarafından emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcular araçlarından indirilerek, arama noktasında oluşturulan stantta davet edildi. Burada emniyet kemerinin önemi anlatılarak tablet üzerinden emniyet kemerinin önemini anlatan videolar izletildi.

Ülkemizde yaşanan trafik kazalarında ortalama her yıl 7.500 vatandaşımızın hayatını  kaybettiğini 300.000 vatandaşımızın ise yaralandığını vurgulayan jandarma, emniyet kemeri takmanın ön koltukta oturanlar için %55 arka koltukta oturanlar için %75 oranında ölüm ve yaralanma riskini azalttığını belirtti.

Kontrol edilen otobüs camlarına kampanya kapsamında hazırlanan afişler asılarak yolculara kısa bir bilgilendirme yapıldı.

 Stanta davet edilen sürücü ve yolculara bilgilendirme broşürü dağıtıldı ve ikramlarda bulunularak bayramları kutlandı.

Ayrıca çocuklara, kampanya kapsamında araçtakiler kemerini  takarken çekecekleri videoyu #kemerinsesgetirsin etiketiyle Twitter/Trafik Egm adresinde paylaşmaları, en çok beğeni alan 100 kişiye scooter ve kask hediye edileceği bildirildi.

Billndirmeye katılan vatandaşlar ise Jandarma personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve kemerlerini takarak yollarına devam etti.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14