banner346
banner19

Jandarmadan motosikletlere yönelik özel denetim

Denizli İl Jandarma Komutanlığı trafik ve asayiş timleri tarafından, motorlu bisiklet ve motosiklet kullanan sürücülere yönelik özel denetim uygulandı. Denetimde 26 sürücü hakkında idari para cezası uygulanarak, 12 motosiklet trafikten men edildi.

Jandarmadan motosikletlere yönelik özel denetim
banner20

Denizli Haber - İl genelinde icra edilen denetimde motorlu bisiklet ve motosiklet kullanan sürücülerin özellikle kask kullanıp kullanmadıkları, motosikletlerin tescilinin/plakasının bulunup bulunmadığı, muayenesi, sigortası ve ışık donanımı, sürücülerin sürücü belgesinin olup olmadığı kontrol edilerek, eksikliği tespit edilen 26 sürücü hakkında idari para cezası uygulanarak,12 motosiklet trafikten men edildi.

"MOTOSİKLETLERE SADECE DENETİM DEĞİL UYARILARDA BULUNUP, BİLGİ VERİLDİ"

Denetimlerde sürücülere, Denizli il genelinde 2020 yılı içerisinde bu zamana kadar 81 motosikletin kazaya karıştığı, kazaya karışan 2 sürücünün hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden iki sürücünün de kaskının bulunmadığı, standartlara uygun kask kullanımının ölüm ve ciddi şekilde yaralanmaları % 45 oranında azalttığı, özellikle küçük yaşta çocuklarımız ile sürücü belgesi olmayan şahısların bu araçları kullanmalarının sakıncaları anlatılarak genel trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bu araçlarda bulunan sürücü ve yolcuların gece şartlarında görünürlüğünün önemini de anlatan Jandarma, motosikletlere arkadan çarpma şekilde meydana gelen kazaların ışık donanımı arızasından kaynaklandığı hususlarında da uyarılarda bulundu. Kazaların ve can kayıplarının en aza indirilmesi için denetimlerin aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 10:27

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER