banner19

Kanser Erken Tanı Taramaları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Kanser Erken Tanı Taramaları Kaldığı Yerden Devam Ediyor
banner20
banner175

Ekpen Tekstil her sene uygulamaya koyduğu Kanser Erken Tanı Projesinin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emre Gürçkaya ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Soysal Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısına Ekpen Tekstil’in tüm kadın çalışanları katıldı.

Alanında uzman doktorlar, Ekpen Tekstil çalışanlarına meme kanseri ve rahim ağzı kanseri ile ilgili erken teşhisin önemi hakkında bilgiler verdi. Meme kanserinin teşhisinde kişinin kendi kendine yapacağı kontrollerin yanında her sene düzenli aralıklarla hastaneye gidip tetkiklerini yaptırmaları konusunda hassasiyet de göstermeleri gerektiğini ifade ettiler. Yine aynı şekilde rahim ağzı kanseri için de düzenli kontrollerin son derece gerekli olduğu hakkında bilgi sahibi olan Ekpen Tekstil çalışanları, doktorlara kanser tanı ve tedavi yöntemleri hakkında sorularını da yönelttiler.

Son derece verimli geçen toplantının ardından çalışanlar “Yakınlarımızda karşılaşsak da gündelik hayatımızda kanserin bizim de başımıza gelebileceği çok aklımıza gelmiyor. Bu yüzden kontrollerimizi aksatabiliyoruz. Her sene bu projenin yürütülmesi konunun ciddiyetini bize hatırlatıyor. Kontrollerimizi böylece aksatmıyoruz. ” diyerek projenin önemini vurguladılar.

% 80 kadın istihdamıyla gücüne güç katan Ekpen Tekstil’in Kanser Erken Tanı Proje Yöneticileri “ Sadece çalışma ortamındaki sağlık ve esenlik değil yaşam boyu sağlık için çalışmak zorundayız. Çağımızın en çok karşılaşılan hastalığı kansere yönelik attığımız en küçük adım olan erken tanı, hayatımızı bize bağışlıyor. Yapılan kontrollerin yaşamsal önemiyle, bu projeyi her sene yinelemekten geri kalmayacağız” dediler.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 10:34

PAMUKKALEHABER.COM

banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14