banner346
banner19

Meteorolojiden Denizli için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli’de hava sıcaklığının bugünden itibaren hava sıcaklıklar düşüşe geçeceğini bildirdi. Bugün öğleden sonra Denizli için fırtına uyarısında bulunan meteoroloji yarın içinde sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteorolojiden Denizli için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli’de hafta sonu kırılan son 75 yılın sıcaklık rekorunun ardından bugün itibariyle sıcaklıkların düşüşe geçeceğini duyurdu. Hava sıcaklığının bugün en yüksek 34 dereceye kadar yükseleceğini bildiren Meteoroloji, öğle saatlerinin ardından rüzgârın güneybatı yönlerinden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini açıkladı. Vatandaşları ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karsı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

Ayrıca bugün kuvvetli rüzgâr nedeniyle karbon monoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması ve baca çekisinin kontrol edilmesi gerektiği konusunda da Denizlililer uyarıldı.

CUMA YAĞIŞ UYARISI!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, yarın Denizli’yi yağış bekliyor. Hava sıcaklığının 27 dereceye düşeceği Cama günü Denizli’de gökgürültülü sağanak yağış beklenirken, Cuma günü sıcaklıkta büyük düşüş yaşanacak. Denizli’de haftasonu serin geçecek. Sıcaklık 24 – 22 derece arasında değişecek. Bu iki gün yağış beklenmiyor. Haftasonu yağmur yok Cumartesi ve Pazar günü sıcaklık 24 derece olması beklenirken bu iki gün yağış görülmüyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 11:43

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER