banner346
banner19

Miniklere 'Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni' Eğitimi Verildi

Denizli'nin Pamukkale İlçesi TOKİ Anaokulunda ''Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni’’ eğitimi verildi.

Miniklere 'Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni' Eğitimi Verildi
banner20
banner243

İnsanların gıda ve suya olan ihtiyacı gelecekte en önemli konu başlıklarından biri olacak. Öncelikli olarak güvenilir gıda ve gıda güvenirliği’nin çok iyi bilinmesi ve gelecek nesillere anlatılması, Türkiye'nin geleceği bakımından çok önemlidir.

Bu bilinçle İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Pamukkale TOKİ Anaokulu Müdürlüğünce Gıda Güvenliği bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amacıyla düzenlenen eğitime 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş öğrencileri, öğrenci velileri ve öğretmenleri katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri tarafından verilen eğitime, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Gıda Hijyeni, Yeterli ve Dengeli Beslenme konularının anlatıldığı eğitimde öğrencilerin konuya ilgisi ve sorulara verdiği cevaplarla konuşmacıları memnun etti.

Enerjik ve eğlenceli gerçekleşen eğitime 100 öğrenci, 28 öğrenci velisi ve okul öğretmenleri katıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce okullarda yürütülen faaliyetleri değişik okullarda sürdürülerek, güvenilir gıda ve gıda güvenirliği konularında farkındalık yaratmaya devam edilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER