banner346
banner19

Öğretmenlere müjde! 4 haftaya yükseltildi

Ara tatil uygulaması nedeniyle öğretmenlerin ek ders alamama durumu çözüldü. Yeni karar ile 2 hafta olan ücret sınırı 4 haftaya yükseltildi.

Öğretmenlere müjde! 4 haftaya yükseltildi
banner20
banner243

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez yapılan ara tatil uygulaması nedeniyle öğretmenlerin, ara tatillerdeki mesailer ve seminerlerde ek ders ücret alamama ihtimali ortaya çıkmıştı.

Öğretmenler, ilgili mevzuata göre; öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti alıyordu.

Söz konusu maddede yer alan 'iki hafta' ibaresi eski uygulamadaki iki tatil dönemi olan sömestr ve yaz tatilleri düşünülerek düzenlenmişti. Bu da yeni uygulamada öğretmenlerin ara tatil dönemlerindeki seminerlerden ek ders almalarını sınırlıyordu.

Dört haftaya çıkarıldı

İlgili maddede yapılan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi ve bu sınır iki haftadan dört haftaya çıkarıldı. Kararla birlikte öğretmenler ara tatillerdeki çalışmaları nedeniyle de ek ders alabilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 13:07

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14