banner346
banner19

“Satan da, sattıran da bizim düşmanımızdır”

Denizli Ülkü Ocakları, Türk Gençliğini madde bağımlılığında uzak tutmak amacıyla “Uyuşturucu Kullanma Kafanı Kullan, Madde Bağımlılığına Hayır!” projesi başlattı.

“Satan da, sattıran da bizim düşmanımızdır”
banner20
banner243

Denizli Haber - Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, madde bağımlılığıyla mücadele projesi kapsamında başta Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve toplumun tüm kesimlerinden destek beklediklerini söyledi.  Başkan Aydınlı,   “Türk gençliğinin asil kanına bu illeti bulaştıranlar Ülkü Ocakları’nın düşmanıdır” dedi.

Ülkü Ocaklarının kamuoyunda sosyal farkındalık oluşturan projeleri devam ediyor. Denizli Ülkü Ocakları şimdi de kullanma yaşı her geçen gün  düşen  madde bağımlılığıyla mücadele projesi başlattı.

“ÇOK KAPSAMLI BİR PROJE”

Madde bağımlılığı kullanma yaşının her geçen gün düştüğünü belirten Aydınlı, “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş beyin talimatıyla Ülkü Ocaklarının  olduğu ülkemizin  bütün illerinde madde bağımlılığına karşı projeler yürütüldü. Denizli’de göreve geldikten sonra madde bağımlılığıyla ilgili arkadaşlarımızla bir araştırma yaptık. Madde bağımlılığı yaşının çok düştüğünü gördük. Emniyet Müdürlüğümüzün özellikle okul önlerinde çocuklarımızı zehirlemek isteyenlerle inanılmaz bir mücadele verdiklerine tanıklık ettik. Bu vesileyle tüm Emniyet Müdürlüğü mensuplarına huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ancak madde bağımlılığı konusunda Ülkü Ocakları olarak biz ne yapabiliriz, bunu düşündük. Madde bağımlılığıyla mücadele konusunda projeler ortaya koyduk. “Uyuşturucu kullanma, kafanı kullan, madde bağımlılığına hayır!”  sloganıyla bugünden itibaren bir proje başlatıyoruz.  Bu proje çok ayaklı bir yapı. İçerisinde Emniyet, Valilik hepsinden destek isteyeceğimiz bir proje” dedi.

“UYUŞTURUCU İLLETİNİ BU ŞEHİRDE İSTEMİYORUZ”

Madde bağımlılığıyla mücadelede toplumun tüm kesimlerinden destek beklediklerini ifade eden Başkan Aydınlı şunları söyledi:  “Denizli Arınıyor” isimli bir internet sitesi kurduruyoruz, bu internet sitesinde aynı kadına  şiddette olan o buton benzeri bir buton. Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğümüzle görüştük. Her mahallemizde bizim mahalle temsilcilerimiz var. Onları da bu işin içine katarak Denizli insanı gençliğini bu illetten kurtarmak zorunda. Biz de Ülkü Ocakları olarak diyoruz ki; bu uyuşturucu illetine, satana, sattırana herkese karşı biz tavrımızı net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Denizli bizim şehrimizse biz de, bu uyuşturucu illetini bu şehirde istemiyoruz.  Ama bu sadece Ülkü Ocakları’yla, Emniyet’le Valilik’le olacak iş değil. Tüm Denizli halkının bu işin içine girmesi lazım. Ülkücüler bu işte var, biz yokuz dememeli insanlar, kesinlikle bir dayanışma olması lazım. AMATEM’in kapasitesinin arttırılması lazım, sosyal farkındalık çalışmaları yapılması lazım.Konferanslar düzenlenmesi lazım.  Ülkü ocakları olarak Küçük  stickkerler hazırladık  liselerde üniversite önlerinde dağıtacağız.   Madde bağımlılığı ile  ilgili hazırladığımız afişleri gerekli izinleri alarak  şehrin tüm cadde mahalle ve sokaklarına vatandaşın kullanım alanlarına zarar vermeden asacağız. Bunun dışında bir doğa yürüyüşü düzenlemek istiyoruz. Ama herkesin beyaz giymesini istiyorum. Arınmayı temsil eden beyaz kıyafetlerle Denizli arınıyor temasıyla biz yürüyüş. Bu konuda yazılı görsel tüm basın organlarımız, Valilikten  destek verebilir. Tüm Denizli halkının beyaz kıyafetlerle sokağa çıktığını düşünün, müthiş bir olay olur. Ülkü Ocakları olarak  bugüne kadar madde bağımlılığıyla mücadele konusunda elimizden geleni yaptık, bundan sonra daha sistematik bir şekilde yapmaya devam edeceğiz. Türk gençliğinin asil kanına   bu illeti bulaştıran herkes Ülkü Ocakları’nın düşmanıdır. Bunu açıklıkla ifade ediyorum, kararlıyız. Herkesten de bu konuda destek istiyoruz.”  

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 09:48

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER