banner346
banner19

TES’den  vefa örneği

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şubesi bir süre önce Kovid-19 virüsünden hayatını kaybeden Öğretmen Mustafa Ergenay’ı unutmadı.

TES’den  vefa örneği
banner20
banner243

Denizli Haber - TES Denizli Şubesi toplantı salonuna Mustafa Ergenay’ın ismi verildi. Bundan bir süre önce Çameli ilçesinde Kirazlıyayla Ortaokulu Müdürü ve TES İlçe Temsilcisi  Mustafa Ergenay, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Merhum Mustafa Ergenay’ın  Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Denizli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış, ancak  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Okul Müdürü merhum Ergenay salgının ilk günlerinde evde siperlik yaparak sağlık çalışanlarına ücretsiz dağıtmıştı. TES Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan,  aldıkları kararla Şube binasında bulunan toplantı salonuna Mustafa Ergenay ismini verdiklerini söyledi.

EŞİNDEN TEŞEKKÜR

TES’in bu kararının ardından merhum Mustafa Ergenay’ın eşi Başak Ergenay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla TES Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan ve yönetimine teşekkür etti. Başak Ergenay yaptığı paylaşımda,  “Türk Eğitim Sen fikir birliği içinde olan insanların gönül birliği zannederdim Mustafa’m. Sendika bizim ikinci evimiz derdi, ben de dostlarımız orada diye öyle söylüyor zannederdim. Ama bu acı günümde gördüm ki; gurbet elde tek başıma ne yaparım nasıl ederim derken, hergün telefonlarda  eşimin benim yanımda oldular. Emre Başkanımdan yönetimdeki tüm dostlar, Genel Başkanımıza kadar herkes elinden gelenin fazlasını yaptılar. Bir ağabeyim bir ablam yok diye üzülürken, o kadar çok varmış meğer. Benim Doktoruma ilacıma kadar ilgilendiler. Ankara’lardan kardeşimizin emaneti nasıl diye dolaşmaya geldiler. Nasıl teşekkür etsem ne desem boş. Allah hepsinden razı olsun. Bir defa daha diyorum ki; iyi ki bu sendikadaymışım.  Böyle güzel insanları tanımışım” ifadelerine yer  verdi. MESUT GÜLER

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER