banner19

Tüm Türkiye'de iptal edildi

Tüm Türkiye'de iptal edildi

Tüm Türkiye'de iptal edildi
banner20
banner243

Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla tüm kamuda yıllık izinler iptal edildi...

Tüm Türkiye'de kamu çalışanlarının yıllık izinleri iptal edildi Darbe girişimi sonrasında kamu çalışanlarına yurtdışına çıkış yasağı getirilmişti. Bir flaş gelişme daha yaşandı. Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla tüm kamuda yıllık izinler iptal edildi... Tüm personel görevine çağrıldı.

Darbe girişiminin ardından kamu görevlilerinin yurtdışı çıkışları durduruldu. Ayrıca kamu kurumlarında izinler de iptal edildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası 10 bine yakın kamu görevlisi için görevden uzaklaştırma ve açığa alma kararı çıktı. Bunların bir bölümü için gözaltı kararı da var.

Bu gelişmelerin ardından yurtdışına çıkışlarla ilgili de yeni düzenleme yapıldı. Buna göre; Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışında SGK sorgulaması yapılıyor. Bu nedenle yurtdışına çıkacak olan vatandaşların sigorta bildirimlerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Kamu görevlilerinin yurtdışına çıkışları ise şimdilik yapılmıyor.

Yeşil ve gri pasaport sahipleri ise çalıştıkları kurumlardan belge getirerek yurtdışına çıkış yapabiliyor. Öte yandan, Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla kamu kurumlarında izinler iptal edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14