banner346
banner19

Türk Pilot, Eğitim Sırasında Suudi Pilotlarla Selfie Çekti

denizli haber /pamukkale haber / Türk Pilot, Eğitim Sırasında Suudi Pilotlarla Selfie Çekti

Türk Pilot, Eğitim Sırasında Suudi Pilotlarla Selfie Çekti
banner20
banner243

Güvenlik analisti Metin Gürcan'ın Konya'daki ortak tatbikatta Türk pilotun Suudi pilotlarla çektiği fotoğrafı paylaştı. Bu kare sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Türkiye ve Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'nin Konya'daki ortak tatbikatında Türk pilot, Suudi pilotlarla selfie çekti.

Türkiye ve Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri'nin Konya'daki ortak tatbikatında, Türk F-16 pilotu tarafından Suud pilotlarla beraber çekildiği belirtilen bir fotoğraf sosyal medyada günün konusu oldu.

Fotoğrafı güvenlik analisti Metin Gürcan bugünün ilk saatlerinde paylaştı.IŞİD ile mücadele kapsamında İncirlik Üssü'nde konuşlandırılacak Suudi savaş uçaklarıyla ilgili son gelişmeler kafa karıştırmıştı.

Uçakların İncirlik'e vardığı yönündeki iddialar daha sonra yalanlanmıştı. Resmi raporlara göre, halen İncirlik'te ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere uçaklarının yanı sıra Katar'a ait 2 Mirage savaş uçağı var.

Geçen hafta itibariyle Türkiye'de 5 Suudi jeti vardı ama İncirlik'te değil, eğitim amaçlı olarak Konya'da bulunuyorlardı. Bu uçakların ülkelerine döneceği ve Suudi Arabistan'ın gelecek hafta İncirlik'e 4 F-15 göndereceği belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER