banner19

Türkiye'de 3 ay süreyle OHAL ilan edildi

Türkiye'de 3 ay süreyle OHAL ilan edildi / pamukkalehaber / denizli haber

Türkiye'de 3 ay süreyle OHAL ilan edildi
banner20
banner175

Türkiye'de 3 ay süreyle OHAL ilan edildi

4 saat 40 dakika süren MGK toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakanlar Kurulu kararıyla tüm ülkede 3 ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesini uygun gördük" dedi. İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI!

Türkiye 15 Temmuz akşam saatlerinden itibaren tarihin en kritik anlarını yaşamıştır. FETÖ üyesi olduğu anlaşılan bu grup tanklarla silahlarla devlete ve millete karşı saldırıya geçmiştir.

Şahsım ve hükümetin kararlı duruşu milletimizin darbecilere karşı cesurca dikilmesi sayesinde hamdolsun bu teşebbüs amacına ulaşamamıştır.

Geleceğine sahip çıkan milletimiz kahramanlık destanı yazmıştır. Darbeciler karşısında tek vücut olmuştur.

Gözlerinin önünde onlarca kişi şehit olurken yaralı kardeşlerimiz de sabaha kadar direnişlerini sürdürmüşlerdir. Milletimiz 1960 darbesinde Menderes ve arkadaşlarına sahip çıkmamanın üzüntüsünü yıllarca yaşamıştır.

1980 darbesinde toplumumuzun acısı hala tazedir.15 Temmuz tarihi bu kötü gidişe dur denilen bir dönüm noktası olmuştur. İlk defa bir darbe girişimi millet tarafından akamete uğratılmıştır.

Darbe girşiminde bulunanların açtıkları ateş sonucu 246 masum insan şehit olmuş 1536 masum insan yaralanmıştır.

Ülkemizde olağanüstü hal ilan edilmesi MGK'da tavsiye edildi.

Bakanlar kurulu üç ay süreyle OHAL ilan edilmesini kararlaştırdı.

Şu siyasi parti bu siyasi parti üzerinden duracak değilim ama ben milletimle iftihar ediyorum. Demokrasi tarihine kahramanlık destanını biz yazmış bulunuyoruz.Darbe girişiminin haber alındığı andan itibaren.

Başbakanımız bakanlarımız emniyet teşkilatı darbecilere karşı duran komutanlarımızla çok yakın çalışma içinde olduk.Derhal İstanbul'a giderek darbecilere karşı durduk.

Ertesi gün akşam olmadan darbe girişimi bertaraf edildi. MGK üyeleri olarak yaptığımız kapsamlı değerlendirme sonunda terör örgütünün bertaraf edilebilmesi için anayasamızın 120. Maddesi uyarında OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldık.

Bakanlar kurulumuz da Türkiye'de 3 ay OHAL ilan edilmesi kararını aldı.

Bu uygulama kesinlikle demokrasiye, hukuka, özgürlüklere karşı değildir. Tam tersine bu değerleri koruma, yükseltme, geliştirme adınadır.

Olağanüstü Hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir.

Darbe girişiminin bastırılmasının ardından başka birileri aynı cüreti yeniden göstermesin diye demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın her biri isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdıklarını bilmesi gerekir.

Valilerimizin yetkileri çok daha artacak. Silahlı kuvvetlerimiz valilerimizin emrinde görevlerini sürdürecek. Silahlı kuvvetler hükümetin emrindedir.

Başkomutan olarak bizler de askerimizle beraber silahlı kuvvetlerimizin içindeki virüsleri temizleyeceğiz!

Sakın endişeye kapılmayın. Hiçbir endişeye yer yok. Türkiye bu badireyi atlattı ve bundan sonra yatırımlarıyla birlikte bu süreci güçlendirerek devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 02:51
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14