banner346
banner19

Uyuşturucuya karşı anneler çocukları için mücadele ediyor!

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi uyuşturucuya karşı kampanya başlattı. Dernek Başkanı Cennet Kasapoğlu Dernek Binasında yaptığı basın toplantısı ile amaçlarını anlattı.

Uyuşturucuya karşı anneler çocukları için mücadele ediyor!
banner20

Denizli Haber - Kasapoğlu, “Cumhuriyet Kadınları Derneği, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan ve son yıllarda giderek yaygınlaşan uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımı konusunda farkındalık yaratmak, anneler aracılığı ile toplumun uyuşturucu ile mücadeleye katılımını sağlamak, ön izleme çalışmalarını güçlendirmek, gençlerimizi ve geleceğimizi korumak için Türkiye çapında etkili bir kampanya başlatmıştır. Genel Merkezimiz ve ülke genelindeki tüm şubelerimizle birlikte biz Denizli şubemiz de yerelimizde bu çalışmaları basın açıklamamızla başlatıyoruz.

Derneğimiz devletimize ve ulusumuza yönelik tehditlerin farkındadır. Ülkemizin jeopolitik konumu ve genç nüfusu uyuşturucu tacirleri için de Türkiye’mizi hedef haline getirmektedir. Bağımsızlığımıza yönelik saldırılar aynı zamanda ulusal kültürümüzü bozmayı, yok etmeyi amaçlamaktadır. Vatansız, kimsesiz, bilinçsiz, düşünmeyen, okumayan, sorgulamayan, üretmeyen, haz peşinde koşan, tembelleşen, sahte özgürlüklere esir olan, sorumluluktan kaçan nesiller hedeflenmekte, her türlü bağımlılık kışkırtılmaktadır. Bu nedenle ‘‘Uyuşturucu İle Mücadele’’ çok yönlü ele alınmalıdır. CKD; uyuşturucu ile mücadeleye geniş bir çerçeveden yaklaşmakta ve sorunun köküne inmektedir. Bataklığı kurutmaya çabalamaktadır” dedi.

ANNE ELLERİMİZİ UZATIYORUZ!

Annelerin bu mücadelede önemli bir yer tuttuğunu belirten Kasapoğlu şunları söyledi. “Sevgisiyle değiştiren, güven veren, koruyan, geliştiren, eğiten, kararlı ve güçlü duruşuyla gençlerimize hayata tutunacakları anne ellerimizi uzatıyoruz. Ve yine annelerin harekete geçirici etkisine inanarak; bütün kamu kurum ve kuruluşlarını, belediyelerimizi, kitle örgütlerimizi, basınımızı, kanaat önderlerini ve Türk Milletinin her ferdini sorumluluğa, gençlerimizi hayatta tutmaya, birlikte olmaya ve desteklemeye davet ediyoruz. Uyuşturucuya karşı, sevgiyle tutun, güvenle tutun, sporla tutun, tiyatroyla tutun, müzikle tutun, edebiyatla tutun, resimle tutun, dansla tutun, doğayla tutun. ELİNDEN TUTUN! HAYATTA TUTUN!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 17:26

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER