banner346
banner19

Vali  Hasan Karahan’ın Anneler Günü Mesajı

Denizli Valisi Hasan Karahan anneler günü ilgili mesaj yayımladı. Vali Karahan mesajında ; “Anneler, dünyanın en yüce, en kutsal değerleri,  sevgiyi ve iyiliği en çok hak eden varlıklarıdır. Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyanın en güzel en temiz en masum ve en yüce duygularından biridir. Bizleri canından bir parça olarak dünyaya getiren, hayatını bize adayan annelerimizin hakkı ne yapsak asla ödenemez” dedi.  

Vali  Hasan Karahan’ın Anneler Günü Mesajı

Denizli Haber - Denizli Valisi Hasan Karahan mesajında; “Bizlere değer bilincini ilk öğreten annelerimiz, yorulup bıkmadan bizleri büyütmüş, sabır göstermiş, sadakat, cesaret, hoşgörü ve sevgiyi aşılamıştır. Hepimiz için en önemli varlık olan annelerimize hayatlarının her gününde destek olmak, bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin görevidir.

Peygamber Efendimiz; “Cennet annelerin ayağı altındadır” hadis-i şerifi ile annelerimizin değerini en güzel biçimde ifade etmiştir. Büyük Önder Atatürk de;  “Dünyada her güzel şey kadının (ananın) eseridir” diyerek anneliğin önemine dikkat çekmiştir. Evladına kol, kanat gererek koruyan, büyüten, yetiştiren anne, sevgi ve şefkatin sembolü, kaynağıdır. Bu yüzdendir ki atalarımız “Ana gibi yâr olmaz!” demişlerdir. Annelerimiz aynı zamanda ailelerin temel direği ve toplumun da geleceğidir.   

Anneler Günü’nün, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza vesile olacağı inancıyla, Şehitlerimizin ve Gazilerimizin anneleri başta olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor, ellerinden öpüyorum. Ebediyete intikal eden annelerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 22:06

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER